17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
ŞEHİT VE GAZİ AİLELERİ İFTARDA BİRARAYA GELDİ
Tarih: 10/06/2018
Kaynak: Kent Haber
ŞEHİT VE GAZİ AİLELERİ İFTARDA BİRARAYA GELDİ
Şehit ve gazi aileleri, Ötüken Birliği Partisi Genel Başkan Yardımcısı, işadamı Derya Kürkçüoğlu tarafından düzenlenen iftar yemeğinde biraraya geldi.

Yalıkavak-Bodrum Yolu üzerinde faaliyet gösteren bir restoranda gerçekleştirilen iftar yemeğine şehit ve gazi ailelerinin yanı sıra MHP Muğla İl Başkanı Mehmet Korkmaz, MHP Muğla Milletvekili Mehmet Erdoğan, Cumhuriyet Savcısı Bülent Dinçel, İlçe Nüfus Müdürü Mehmet Güner, İlçe Müftüsü Dr. Ali Ünal ve çok sayıda davetli katıldı.

Davette, ambalajında Bodrumlu şehitlerin fotoğraflarının yer aldığı lokumlar da ikram edilip, şehitlerin fotoğrafları hazırlanan slayt gösterisi izlendi. Slaytın izlendiği sırada kimi şehit ailelerinin gözyaşlarına hakim olamadığı görüldü.

İftar yemeğinde bir konuşma yapan Muğla Milletvekili Mehmet Korkmaz, “Bu akşam sizinle bir arada olmaktan dolayı çok mutluyum. Bu organizasyonu gerçekleştiren Derya Kürkçüoğlu ve eşine çok teşekkür ediyorum” dedi.

Ötüken Birliği Partisi Genel Başkan Yardımcısı Derya Kürkçüoğlu ise 5 yıldan beri her Ramazan ayında şehit ve gazi aileleri ile bir araya geldiklerini söyleyerek katılımcılara teşekkür etti. Konuşmasında Doğu Türkistan Türklerinin yaşadığı zulüme de dikkati çeken Kürkçüuğlu, sözlerine şöyle devam etti:

“Doğu Türkistan’da kandaşlarımıza yapılan zulüm ve işkence maalesef bitmemekte, aksine şiddetle artmaktadır. Türk ırkı asimile edilmeye çalışılıyor. Uygur Türkü kardeşlerimizin evindeki erkekler alınıyor hapse atılıyor ve eve kardeş aile adı altında Çinli erkekler yerleştiriliyor. Uygur Türkü kadın erkek çocuk yaşlı insafsızca öldürülüyor yada işkenceye maruz kalıyor. Tarih 1 Ocak 2015 Doğu Türkistan’da artık ibadet yasaklanıyor. İslamın sembolü olan sakal, tesbih, seccade, başörtüsü ve takke artık suç ve terör unsuru olarak kabul görülüyor. Ramazanda orucun yasaklandığı tek ülke Doğu Türkistandır ve maalesef Çine İslam ve Türk dünyasından hiçbir tepki gelmemektedir.Bu sessizlik çini daha da cesaretlendirmiş ve zulüm artmıştır. Çin bu niyeti ile neyi hedeflemektedir 30 milyon Türkü toplu imha etmeyi mi düşünmektedirler. Çin şunu asla unutmasın ki Doğu Türkistan hem insanlık aleminin, hem İslam aleminin hem de Türk dünyasının bir parçasıdır. Çin şunu bilsin ki Uygur Türkü kandaşlarımızın her zaman yanında olacağız ve sessiz kalmayacağız. Al bayraktan-Gök bayrağa yemin olsun” dedi.

İftar yemeğinde şehit ve gazi ailelerine teşekkür plaketi verildi.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30