17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
GELENEKSEL HAYIRSEVER İFTARLARI SÜRÜYOR
Tarih: 09/06/2018
Kaynak: Kent Haber
GELENEKSEL HAYIRSEVER İFTARLARI SÜRÜYOR
4 yıldır Ramazan ayının her günü Sariye–Saffet Çebi Camii’nde her gün farklı bir hayırsever iftar yemeği düzenliyor.

Konacık Sanayi Sitesi’nin hemen yanında bulunan camide 30 gün boyunca 30 farklı hayırsever iftar yemeği düzenliyor. 4 yıldan beri düzenlenen geleneksel iftarlar, bu Ramazan ayında da dolu dolu geçiyor. İftar yemeğine sanayi esnafının yanı sıra Bodrum’dan da çok sayıda vatandaş katılıyor.

Geleneksel iftar yemekleri hakkında Kent Haber’e konuşan Sariye–Saffet Çebi Camii İmamı Zafer Karaağaç, şunları dile getirdi:

“Allah nasip etti ve bu sene 4’üncü senemizdeyiz. 4 senedir camimizin avlusunda iftar veriyoruz. Bugünkü iftar da kardeşimiz Bahtiyar’a nasip oldu. Allah hayrını kabul eylesin. Katılan herkes de nasiplerinde ne varsa onları yediler. Bu yıl da 30 günü dolduracağız. Ramazan ayının kalan günlerinde de burada iftarımız var. Gelmek isteyen kardeşlerimiz geliyorlar. Burada çayımız da var. Çayımızı içip, namazımızı kılıp dağılıyoruz. 4’üncü senemizde de Allah razı olsun her günümüzü dolu dolu geçirdik. Bu sene de hayır sahipleri yine bize destek oldular. 4 senedir bu iftarları yapmamıza vesile olan tüm kardeşlerimize Allah razı olsun” dedi.

Önceki akşamki iftar yemeğini düzenleyen hayırsever iş adamı Gürkan Klima ve Elektrik işletmecisi Bahtiyar Türksever ise şunları kaydetti:

“Hocamız sağ olsun her zamanki gibi vesile oldu. Biz de hayrımızı yaptık. Allah hayrımızı kabul etsin. Gelen herkesin ayağına sağlık. Önümüzdeki yıl da nasip olursa yine iftar yemeğimizi düzenleyeceğiz” dedi.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30