17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
HEKİM ADAY, SAĞLIK KURUMLARINI ZİYARET ETTİ
Tarih: 08/06/2018
Kaynak: Kent Haber
HEKİM ADAY, SAĞLIK KURUMLARINI ZİYARET ETTİ
AK Parti Muğla milletvekili adayı Dr. Hüseyin Zafer Alkaya, Bodrum Devlet Hastanesini ziyaret etti. Bodrum’un sağlık konusunda geldiği noktanın geçmiş yıllara göre çok iyi olduğunu iddia eden Alkaya, “Yeni devlet hastanemizle sorunların tamamı ortadan kalkacak” dedi.

AK Parti İlçe Teşkilatı Yönetim Kurulu üyeleri ve partililerle birlikte önce Bodrum Devlet Hastanesini ziyaret eden Dr. Alkaya, sonrasında hastane başhekimi Dr. Oğuz Şahin’le birlikte Ortakent’te yapılmakta olan 150 yataklı Devlet Hastanesinde incelemelerde bulundu.

Bodrum Devlet Hastanesi ziyaretine acil servisten başlayan Alkaya, çalışanlar, hastalar ve yakınlarını dinledi. Özellikle yaz aylarında nüfusu 500 binin üzerine çıkan Bodrum’un sağlık hizmetlerinde zorlandığını ifade eden Dr. Alkaya, “Haziran, Temmuz ve Ağustos aylarının Bodrum için ekonomik anlamda ne kadar verimli ve katma değer sağlayıcı bir şekilde yaşandığı bir gerçekse, aynı dönemde özellikle hizmet sektörünün de görevlerini yaparken zorlandığı da o kadar gerçek. Kış aylarında 160-170 bin nüfusa hizmet veren sağlık kurumlarının yaz aylarında en az 3 katı büyüklükte bir nüfusa hizmet etmesi konusunda bazı sıkıntıları yaşaması maalesef ki kaçınılmaz oluyor. Bu ve buna benzer konularda sürekli kendini yenileyen ve çözümler üreten Sağlık Bakanlığımız, Bodrum’un yükünü hafifletmek için gerekli önlemleri alıyor ve yatırımlarını yönlendiriyor. Gerek ülkemizin vatandaşlarının gerekse de yabancı misafirlerimizin Bodrum’un yaşamak için tercih edilme hızına ayak uydurmak için hükümetimiz gerekli hassasiyeti her zaman gösterdi ve göstermeye devam edecek” dedi.

Günlük 3000 hastaya bakılan Bodrum Devlet Hastanesinde, acilden ortalama 650 hasta girişi yapılıyor saptamasını yapan Başhekim Dr. Oğuz Şahin ise, “Taleplerimiz ve eksiklerimiz Sağlık Bakanlığımız tarafından hızla yerine getiriliyor. Yeni hastanemizle birlikte sağlık hizmetleri eksiksiz bir hale gelecektir” diyerek Dr. Alkaya’ya hastanenin servislerini dolaştırdı. Dr. Alkaya vatandaşlardan gelen önerileri dinleyerek yeni dönemde AK Parti’den beklentilerini not aldı.

AYNI ANDA 6 AMELİYAT YAPILABİLECEK…

Ziyaretin ikinci bölümü Ortakent Mahallesinde yapımı devam eden 150 yataklı Bodrum Devlet Hastanesinde yapılan incelemelerle devam etti. Yani hastane inşaatını inceleyen Dr. Alkaya, yatırım boyutunun Bodrum’un kış-yaz arası yaşadığı nüfus hareketliliğinin oluşturduğu olumsuzluğu ortadan kaldıracağını ifade ederek, “Yeni hastanemiz 150 yataklı, 55 adet poliklinik, 6 adet laminar hava akımı içeren ameliyathanesiyle birlikte yeni nesil donanımların kullanıldığı modern bir hastane olacak. 150 yatağın 31’i yoğun bakım, 15’i gözlem yatağı olacak. Diğer yandan 11 adet diyaliz ve 7 adet kemoterapi yatağı olan hastanemizde 7 adet doğum salonu, 2 adet röntgen, 3 adet USG, 1 adet MR, 1 adet Tomografi, 1 adet Mamografi, 1 adet Kemik Dansitometre cihazlarına sahip olacak” dedi.

HASTANEMİZİ ŞUBAT 2019’DA HİZMETE ALACAĞIZ…

Yaz aylarında dalış turizmine de yoğun hizmet veren Bodrum’un yeni hastanesinde etkin bir şekilde kullanılacak hiperbolik oksijen tedavisi için basınç odası ve fizik tedavi ünitesinin de olacağını belirten Alkaya, “Hastanemiz yaklaşık 54 bin metrekarelik bir alanda, 27 bin metrekare kapalı alanı olan bir tesis olacak. Bugün itibarıyla hastanemizin kaba inşaatının % 95’i tamamlandı. Fiziki ilerleme durumu yaklaşık % 40’dır. Yeni hastanemizin Şubat 2019 tarihinde hizmete alınması planlanıyor. Bu demektir ki önümüzdeki yaz sezonu sağlık hizmetlerimiz eksiksiz yerine gelecek. Fiziki olarak hayata geçecek bu yatırımla birlikte personel eksikliğimizi de tamamlanacak” dedi.

Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30