17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
MUMCULAR'DA HAYVAN KATLİAMI!..
Tarih: 07/06/2018
Kaynak: Kent Haber
MUMCULAR'DA HAYVAN KATLİAMI!..
Bodrum'a bağlı Mumcular Mahallesi'nde onlarca kedi, köpek ve tavuk zehirlenerek telef edildi. Mahalle sakinleri kaldırım kenarlarında çok sayıda ölü kedi, köpek ve tavuk görünce şok oldu. Çevrede araştırma yapan hayvanseverler yol kenarlarında ve bahçelerde zehir ile karışım yapılmış, tavuk ve kıyma kalıntılarına rastladı.

Mumcular mahallesinde sabah erken saatlerde evlerinden çıkan mahalle sakinleri sokak ortasında onlarca ölü köpek, kedi ve tavuk ile karşılaştı. Jandarmaya haber veren mahalle sakinleri ne yapacaklarını şaşırdı. Yaşayan köpekleri toplayıp veterinere götüren vatandaşlar, köpeklerin yaşaması için uzun uğraş verdi. Tüm müdahalelere rağmen veterinere götürülen köpekler de telef oldu. Toplamda 35 kedi, köpek ve tavuğun telef olduğu olaya jandarma el koydu. Jandarma olay yerinde inceleme yaparak tutanak tuttu. Zehirin nasıl ve kimler tarafından bırakıldığının tespit edilebilmesi için çevrede bulunan güvenlik kameraları incelenmeye alındı. Hayvanseverler konuyu Orman müdürlüğüne bildirildi. Doğal Yaşamı Koruma ve Hayvan Hakları Koruma Başkanı Avukat Vahit Çevik ise konuyla ilgili savcılığa giderek suç duyurusunda bulundu.

BU KATLİAMA DUR DEMELİYİZ!

Bodrum Hayvan Hakları Derneği Başkanı Füsun Uslu ise bu duruma artık dur demenin zamanı geldi diyerek “Mumcular mahallesinde bu katliamlara dur demeli. Sokaklarda köpekler, kediler ve tavuklar zehirlenerek öldü. Zannediyorum ki tarım ilacı kullanılarak öldürülmüşler. Çünkü çevrede yapılan araştırmalar sonucunda tavuk ve kıyma bulgularına rastlandı. Konu ile ilgili olarak arkadaşlarımız suç duyurusunda bulundu. İnsanların artık bilinçlenmesi gerekiyor. Bunun için bir an önce harekete geçmemiz lazım" dedi.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum
Erol börtlüce
07/06/2018
katliam
Hayvanlara bunları yapan insanlara neler yapmaz

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2019 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30