17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
İNGİLİZCELERİNİ YARIŞTIRIYORLAR
Tarih: 07/06/2018
Kaynak: Kent Haber
İNGİLİZCELERİNİ YARIŞTIRIYORLAR
Türkiye ve yurtdışından 11 okulun yaklaşık 150 öğrencisinin katılımıyla Bodrum’da “Türkiye İngilizce Yarışması (English Language Championship Turkey) gerçekleştiriliyor.

6-11 Haziran tarihleri arasında Imperial Education ve London School of Languages tarafından düzenlenen yarışma, sabah saatlerinde Mavi Hotel’de başladı. Dünya çapında en güçlü yayınevlerinden biri olan Pearson’ın eğitim kadrosunun jüri üyelerini oluşturduğu organizasyonda 8 ay boyunca okullarında yarışmaya hazırlanan 12-16 yaş aralığındaki 150 öğrenci, 4 kategoride ter döküyor. Yarışmanın amacı İngilizce’deki becerileri geliştirmek olduğu için öğrencilerin otele girdikleri andan itibaren anadillerinde konuşmaları yasak.

Yarışma Koordinatörü Gözde Aycan, Kent Haber’e yaptığı açıklamada şu bilgileri aktardı:

“Bu yarışma Türkiye’de ilk defa yapılacak geniş kapsamlı bir yarışmadır. Türkiye ve yurtdışından gelen 150 öğrencinin katılıp 4 kategoride yarışacakları çok güzel bir organizasyon olacak. Bu yarışmalar 6-11 Haziran tarihlerinde yapılacak. Tüm yarışmaların sonunda öğrencilerimiz ödüller alacaklar. Yarışmanın amacı İngilizce’deki becerilerini geliştirmek olduğu için öğrencilerin burada bulundukları süre boyunca kendi anadillerinde konuşmaları yasak” dedi.

11 Haziran tarihinde son bulacak organizasyon boyunca öğrenciler otelde ve ilçede hazırlanan çeşitli aktivitelere katılacak.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30