17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
VİP ŞOFÖRLERİ DE UBER’E HAYIR DEDİ...
Tarih: 06/06/2018
Kaynak: Kent Haber
VİP ŞOFÖRLERİ DE UBER’E HAYIR DEDİ...
Geçtiğimiz gün yaşanan olaylarda taksici esnafı ile karşı karşıya gelen VİP araç sürücüleri de UBER'e karşı olduklarını açıklayarak araçlarına "UBER'e Hayır" çıkartmaları yapıştırdı.

Bodrum’da turizm taşımacılığı yapan VIP araçların sürücüleri, özellikle UBER başta olmak üzere yaşadıkları sıkıntıları iletmek üzere Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Bodrum Bölgesel Yürütme Kurulu’nu ziyaret etti. Şoförler burada araçlarına “UBER’E HAYIR” çıkarmaları yapıştırdılar.

İstanbul’da yasaklanan UBER araçlarının bir kısmı Bodrum’a gelmeye başladı. Turizm sezonunun açılmasıyla birlikte Bodrum’a gelen UBER araçları nedeniyle taksiciler ve resmi belgeli VIP taşıma araçları mağdur oldu.

Resmi belgeli taşıma aracını UBER zanneden taksiciler duruma tepki göstermiş, taksicilerle ve VIP araç şoförleri arasında tartışma yaşanmıştı. Arbede yaşanan olay sonrası jandarma ekipleri ve Şoförler Odası Başkanı araya girmiş ve gerginlik son bulmuştu.

"UBER’E HAYIR"

Yaşanan olayların ardından, Acentelere bağlı VIP araç sahipleri araçlarının arkalarına “UBER’E HAYIR" yazıları yapıştırarak UBER olmadıklarını belirtti. Ortakent TÜRSAB binasında toplanan yaklaşık 200 kadar VIP araç ve sürücüsü TÜRSAB yetkilileri ile görüştü. Konunun biran önce çözülmesini isteyen araç sürücüleri, taksiciler ile karşı karşıya gelmek istemediklerini belirtti. Araçlarının arkalarına ve önlerine “UBER’E HAYIR” yazdıran şoförler UBER sistemini kınadı.

Konuyla ilgili birçok Acenta sahibi Muhammer Yılmaz, “Biz turizm acentası taşımacısı olarak araçlarımızın arkasına “UBERE HAYIR” yazısı yazdık. Bundan sonra UBER’le ciddi anlamda mücadele vereceğiz” diye konuştu.

Turizm acentası sahibi Can Şenkal ise “Uberciler taksi durağını bastı gibi söylentiler oldu. Biz Uberci değiliz. Uber sisteminin karşısında en sağlam şekilde duracak olan vatandaşlarız. Bizler yasal yerli turizm taşımacılarıyız. Turizm taşımacılığı yapan firmalarız. Bizler taksicilerle birlikte omuz omuza bu Uber’i Türkiye’den göndermek için ne varsa elimizden gelen her şeyle karşılarında duracağız. Bu gün buradan toplanmamızın esas nedeni, 13 binden fazla A grubu turizm acentası vardır. Bizler nasıl burada mağdur olduysak onlarda mağdur oldular. Biz burada sesimizi duyurmak için birliğimize geldik. Olağan üstü toplantı kararı alındı ve gündem maddeleri belirlendi. Turizmde yaşadığımız sıkıntıları dile getireceğiz” dedi.

Şenkal, Bodrum’da 500’den fazla UBER araç olduğunu söyleyerek “İstanbul yasaklanınca hepsi buraya gelirse biz ne yapacağız. Bizi kim koruyacak bu UBER'cilerden” şeklinde konuştu.

Turizm taşımacıları ile bir toplantı yapan TÜRSAB Bodrum Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanı Sevinç Gökbel ise “Türkiye’ye gelen turistin yüzde 70-80’ini seyahat acentalarıdır. Turist buraya geldikten sonra ‘artık sizin işiniz havaalanında bu tarafa. Memleket içi benimdir’ demek bugünün mantığında kabul edilebilir değil. Ulusal medya UBER konusunu farklı sunuyor. Öncelikle konu, turizm taşımacılığında seyahat acentalarının yeri neresidir? Seyahat acentaları Türkiye’ye döviz getirmede en büyük desteği yapmış lokomotif meslek grubudur. Konu UBER diye ortaya atıldı. Hayır, UBER bizim konumuz değil. Bizler seyahat acentasıyız. Biz, taksici de değiliz. Dolmuşçu da değiliz, taşımacı da değiliz. Ama bu turistin buraya gelmesine sebep olan ana kaynağız. UBER’le devletimiz meşgul olmalı. Bodrum bugüne kadar vurdu, kırdı ile gündeme gelmedi. Fakat 4 Haziran gecesi yaşanan olay hepimizi üzdü“ diye konuştu.

Gökbel, “Eğer bizim camiada belgesini UBER’e kullandıran varsa, bizim camiadan gitsin UBER’in içinde ekmeğini kazansın” diye konuştu.Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30