17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
BODRUM'DAN DA 3 GÖZALTI VAR!
Tarih: 06/06/2018
Kaynak: DHA
BODRUM'DAN DA 3 GÖZALTI VAR!
Muğla'da polis ve Milli İstihbarat Teşkilatı'nın (MİT), FETÖ/PYD'nin gaybubet evlerine ortaklaşa düzenlediği operasyonda aranan 21 şüpheli gözaltına alındı. Operasyon kapsamında Bodrum'dan da 3 kişinin gözaltına alındığı öğrenildi.

Muğla Cumhuriyet Başsavcılığı'nca FETÖ/PDY'ye yönelik yürütülen soruşturmada, firari durumda bulunan örgüt mensuplarının barınma ihtiyacını karşılayan, maddi durumu kötü olanların örgütten kopmasını engellemek amacıyla yardımlarda bulan, örgütü tekrar canlandırmak için sıklıkla toplantı yapan ve süren davaları takip eden, örgütle bağlantılı olan kişiler ve aileleriyle temas halinde olmaya çalışan, itirafçı olmalarını önlemek adına telkinde bulunan yeni yapılanmada görevli 9 şüphelinin, 'gaygubet evi' olarak adlandırılan adreslerde saklandığı tespit edildi. Milli İstihbarat Teşkilatı, Emniyet İstihbarat ve Terörle Mücadele Şube Müdürlükleri tarafından yapılan çalışmaların ardından 6'sı gaybubet evi olduğu belirlenen 15 adrese, bu sabah operasyon düzenlendi. Örgüt yöneticileri olduğu belirtilen M.K. Dalaman ilçesinde, O.M. ve Ö.U. Menteşe ilçesinde, M.K. ve A.Ç. Fethiye ilçesinde, A.T., M.A ve M.C. Bodrum ilçesinde, B.Ö. Milas ilçesinde yakalandı.

GAYGUBET EVLERİNDE ARANAN ŞÜPHELİLER DE BULUNDU

Ayrıca K.S., Ü.T. ve T.T. ile haklarında çeşitli mahkemelerce yakalama kararı bulunan M.S., A.S., T.T. ve E.T., R.Ç., Y.S., A.D., Y.C.K, D.G. de gözaltına alındı.

Şüphelilerin evlerinde ve üstlerinde yapılan aramada ele geçirilen dijital materyallere, sahte kimlik ve pasaportlara incelenmek üzere el kondu. Ayrıca şüphelilerin bir kısmının cep telefonlarını klozete veya su dolu kovaya attığı, bir kısmının da telefonlarını formatlamaya çalıştıkları ortaya çıktı. Şüphelilerin telefonlarında terör örgütünün yeni bir kriptolu haberleşme sistemi olan 'Falcon'un yüklü olduğu saptandı.

Şüphelilerin sorgularının sürdüğü bildirildi.


Muhabir: Cavit AKGÜN
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2019 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30