17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
KALP SAĞLIĞI İÇİN BESLENME ÖNERİLERİ
Tarih: 06/06/2018
Kaynak: Kent Haber
KALP SAĞLIĞI İÇİN BESLENME ÖNERİLERİ
Turgutreis Engelliler ve Gençlik Spor Kulübü Derneği (ENGENÇDER)’nin girişimleri ile Turgutreis Akçaalan Mahallesi’nde “Kalp Sağlığı İçin Beslenme Önerileri” bir seminer düzenlendi.

Evin Tıp Merkezi doktorları, Kardiyolog Yasemin Demirci ve Diyetisyen Meliha Kapantaş'ın konuşmacı olduğu seminer, Akçaalan Çok Amaçlı Toplantı Salonu’nda yapıldı. Etkinlikte Demirci ve Kapantaş, kalp sağlığı ve beslenme konusunda oldukça yararlı bilgiler paylaştılar.

Seminer hakkında konuşan ENGENÇDER Yönetim Kurulu Başkanı Cengiz Sarıoğlu "Toplum sağlığına dikkat çekmek bizim için çok önemli. Artan sıcaklarla birlikte kalp sağlığında beslenmenin önemine dikkat çekerek, halkımızı bilinçlendirmek istedik. Bize destek veren Evin Tıp Merkezi doktorları, Yasemin Demirci ve Meliha Kapantaş'a teşekkür ediyorum" dedi.

Seminer konuşmacılarından Kardiyolog Yasemin Demirci ise “Bugün Kalp Sağlığı İçin Beslenme Önerileri dedik. Turgutreis’te hastalarımızla buluştuk. Amacımız yaza çoktan merhaba dediğimiz bu günlerde, hastalarımıza beslenme konusundaki önerilerimizi iletmekti. Neden doğru beslenmek önemli? Ateroskleroz (damar sertliği) nedir? Aterosklerozdan korunmak için gerekli önlemler nelerdir? Bunları kısaca özetlemeye çalıştım. Doğru beslenmek, kilo kontrolü, bel çevresinin incelmesi, tütün ürünlerinden kaçınmak ve fiziksel aktivite bizleri kalp ve damar hastalıkları ve bunların yaratacağı kötü ve istenmeyen sonuçlardan korur.

Tıp bilimi tedavi modalitelerinde her geçen gün artan teknoloji ürünü; balon ve stentler, binbir çeşit tıbbi malzemeler ile inme ve kalp krizi gibi çağımızın, en ölümcül hastalıklarına çare bulmaktadır. Ancak tüm bu ilerlemelere rağmen, hastalarımızın beklenen yaşam sürelerindeki en belirleyici etken, onların ateroskleroza yol açan kardiyovasküler risk faktörlerini ortadan kaldırmak ya da yönetmektir. Bugün, konu ile ilgili görüşlerimi bilimsel veriler ışığında çalışma arkadaşım; Diyetisyen Meliha Kapantaş’la birlikte dilimiz döndüğünce hastalarımıza anlatmaya çalıştık.Sağlıklı beslenmek ve aterosklerozdan korunmak dileklerimle" dedi.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30