17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
PET ŞİŞELERDEN DEV HEYKELLER YAPTILAR
Tarih: 05/06/2018
Kaynak: Kent Haber
PET ŞİŞELERDEN DEV HEYKELLER YAPTILAR
5-11 Haziran Çevre Koruma Haftasıı kapsamında TED Bodrum Koleji öğrencileri, pet şişelerden tarantula ve zürafa heykelleri yaptılar.

Sabah saatlerinde Midtown AVM içerisindeki Mi Gallery’de gerçekleşen etkinlikte MAS Atölyeleri bünyesindeki “Kraft Güzel Sanatlar” sanatçıları ile öğrenciler “geri dönüşüm” yaparak biriktirdikleri binlerce pet şişeyi dev hayvan heykellerine dönüştürmek için kolları sıvadılar. Gün boyunca eğitmenler eşliğinde yoğun çalışma yapan öğrenciler, pet şişelerden tarantula ve zürafa heykelleri yaptılar. Heykeller, daha sonra AVM içerisinde sergilendi.

TED Bodrum Kolej'inden Fazilet Balcı, etkinlikle ilgili Kent Haber’e yaptığı açıklamada şöyle konuştu:

“Çevre bilincini geliştirmek adına bu etkinlikten katılım daveti aldık. Öğrencilerimizle birlikte sosyal sorumluluk projesinde sanat eseri oluşturup, farkındalık yaratmak amacıyla geldik. Topladığımız binlerce pet şişeden kocaman hayvan heykelleri yapıyoruz. Aslında bir sanat eseri yaparak insanlarda çevre bilinci kazandırmak ve buna dikkat çekmek istiyoruz. Çünkü sanat evrensel ve çok geniş bir dildir."

MAS Atölyeleri içerik yönetmeni Ayşegül Akyüz ise TED Bodrum Koleji ile ortak bir proje yaptıklarına işaret ederek şunları dile getirdi:

“Şu anda bulunduğumuz bina Midtown AVM’nin yeni marka binası. MAS atölyeleri ve Mi Gallery’nin olduğu yer. Biz bugün TED Bodrum Koleji ile işbirliği yapıyoruz. Amacımız 5-11 Haziran Dünya Çevre Haftası’nda insanlara dokunacak bir çalışma yapmak. Bunun için de bu işbirliğini yaptık. TED Bodrum Koleji’neki bütün öğrencilerden pet şişe toplamalarını istedik. Öğrenciler bir ay boyunca pet şişe topladılar ve bugün o pet şişelerle dev heykel yapacaklar. Heykelleri yaparken öğrencilere “Kraft Güzel Sanatlar”dan Sevcan Hanım eşlik ediyor. Yapılan heykeller de AVM içerisinde bir ay boyunca çevre bilinci oluşturmak adına sergilenecek.”

Etkinlik kapsamında öğrenciler, çevre bilincinin yanı sıra; hem kendi heykellerini yaparak yaratıcılıklarını geliştirdiler hem de takım çalışmasının önemini deneyimleme fırsatı yakaladılar.

Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30