17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
ALİ KOÇ, YILDIRIM'I SANDIĞA GÖMDÜ...
Tarih: 03/06/2018
Kaynak: DHA
ALİ KOÇ, YILDIRIM'I SANDIĞA GÖMDÜ...
Fenerbahçe Olağan Seçimli Genel Kurulu'nda başkanlığa Ali Koç seçildi. Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon'un da son dakikada yönetim kuruluna aday olduğu Aziz Yıldırım'ı büyük bir oy farkıyla geçen Ali Koç, Yıldırım'ın 20 yıllık başkanlığına son verdi.

Ülker Stadyumu'nda yapılan seçimde 38 sandıkta kullanılan 20 bin 736 oyun 16 bin 92'sini alan Ali Koç, sarı lacivertli kulübün 37'nci başkanı oldu. 20 yıllık Fenerbahçe başkanlığı sona eren Aziz Yıldırım ise 4 bin 644 oyda kaldı. Saat 10.00'da başlayan oy verme işlemi, saat 17.30 sıralarında tamamlanırken, tüm sandıklarda sayıma geçildi. Yaklaşık bir saatlik sayımın ardından birçok sandıkta sonuç belli olurken, Ali Koç rakibi Aziz Yıldırım'a karşı büyük bir üstünlük kurdu ve sandıkların sayımının tamamlanmasını beklemeden tebrikleri kabul etmeye başladı.

Ali Koç seçim zaferini stat içerisinde kongre üyeleriyle doyasıya kutlarken, daha sonra Ülker Stadyumu'nun çatısına çıkarak kendisini stat dışında destekleyen sarı lacivertli taraftarları selamladı.

Öte yandan 20 yıllık Fenerbahçe başkanlığı sona eren Aziz Yıldırım'ın sayımın tamamlanmasını beklemeden oylamanın yapıldığı Ülker Stadyumu'ndan ayrıldığı belirtildi.

Öte yandan Aziz Yıldırım'ın listesinden yönetim kuruluna aday olan Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon'un, seçilmesi durumunda dahi 5393 sayılı Belediye Kanunu'na göre belediye başkanlığından istifa etmeden bu görevi üstlenmesi mümkün değildi. Kanunun Belediye Başkanı ile ilgili 3. bölümünün 37. maddesi aynen şöyle;

"MADDE 37. — Belediye başkanı, belediye idaresinin başı ve belediye tüzel kişiliğinin temsilcisidir. Belediye başkanı, ilgili kanunda gösterilen esas ve usûllere göre seçilir.

Belediye başkanı, görevinin devamı süresince siyasî partilerin yönetim ve denetim organlarında görev alamaz; profesyonel spor kulüplerinin başkanlığını yapamaz ve yönetiminde bulunamaz."
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum
Demir
04/06/2018
Gidiyorlar.
Dahada birşey demiyorum bodrumu yönetemeyen kıskaca fenerbahçe spor kulübü yönetimine takip oluyor neysiki 20 milyon Fenerbahçeli taraftarlar bu duruma tamam dediler ve gönderdiler.
Mehmet ÜLKÜM
04/06/2018
Başkanın görevi
5393 Sayılı Belediye Kanununa göre Belediye Başkanları Profesyonel kulüplerlerde başkan ve yönetim kurulunda görev alamaz ama başka bir kanununda aksine özel bir hüküm mü var acaba

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30