17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
İSALE HATTI BU KEZ ORTAKENT’TE PATLADI!..
Tarih: 03/06/2018
Kaynak: Kent Haber
İSALE HATTI BU KEZ ORTAKENT’TE PATLADI!..
Bodrum Yarımadası bir taraftan barajlardaki doluluk oranlarındaki olağanüstü düşüş nedeniyle susuzluk tehlikesiyle karşı karşıya iken, diğer taraftan da DSİ'nin ana isale hattında kullanılan malzeme nedeniyle yüzlerce kez patlayan borular nedeniyle kıt kaynaklarını kaybetmeye devam ediyor. Pazar günü sabahın erken saatlerinde Ortakent-Yahşi Mahallesi’nde patlayan ana isale hattı yolu dereye çevirdi, depo ve bahçeleri ise su bastı.

Oyder Caddesi'nden geçen ana isale hattı, bu sabah 06:00 sularında büyük bir gürültüyle patladı. Patlamanın ardından tonlarca su cadde ve sokaklara aktı. Caddenin de çöktüğü patlama sonrasında akan tonlarca su, çevredeki depo ve bahçelerini bastı.

Patlamanın ardından bölgeye Zabıta, Muğla Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MUSKİ) ve itfaiye ekipleri sevk edildi. Bir vatandaşın deposunu basan suyu itfaiye ekipleri tahliye etti. MUSKİ ekipleri bölgeden geçen hattaki suyu kesip daha sonra patlamada oluşan büyük çukurdaki suyu tahliye etti.

MUSKİ ekipleri patlamanın olduğu noktada çalışmalarını sürdürüyor. Öte yandan Ortakent-Yahşi Mahallesi’nde su kesintisinin de yaşandığı bildirildi.

Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30