17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
11 OKULDAN 200’ÜN ÜZERİNDE SPORCU YARIŞTI
Tarih: 03/06/2018
Kaynak: Kent Haber
11 OKULDAN 200’ÜN ÜZERİNDE SPORCU YARIŞTI
Bodrum’da 200’ün üzerinde sporcunun katılımıyla Uluslararası Bodrum Modern Dans Festivali gerçekleştirildi. Organizasyon, Türkiye’de çocuklar için yapılan ilk modern dans festivali olma özelliği taşıyor.

Bodrum Dans Kulübü tarafından Konacık Mahallesi’ndeki Herodot Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen dans festivaline Bursa, Aydın, İstanbul, İzmir, Marmaris, Fethiye, Bodrum ve Ankara’dan katılan 11 dans okulunun 204 sporcusu, minikler, çocuklar ve gençler kategorilerinde yarıştılar. Kendi koreografileri ile yarışan sporcuların performansı izleyenlerin beğenisini topladı.

Organizasyon hakkında Kent Haber’e bilgiler veren Bodrum Dans Kulübü Başkanı Fatih Özvezneci, şu ifadelere yer verdi:

“Bugün düzenlediğimiz modern dans yarışması Türkiye’de çocuklar için düzenlenen ilk modern dans festivalinin bir ayağı. Bu festivalimize geçtiğimiz yıl başlamıştık. Bu yıl ikincisini düzenliyoruz. Türkiye’deki 11 dans okulundan 204 sporcu bugün burada yarışıyorlar. 2 gün boyunca eğitimler aldılar, akşamları gösteriler sergilediler. Bu da etkinliğin son aşaması olan yarışmalar bölümü. Yarışmalarda sololar, düolar, triolar var. Küçük gruplar ve büyük gruplar yarışacak. Tabi bir de bunların bir de minikler, çocuklar ve yetişkinler kategorileri olacak.”

Yarışmalar sonunda dereceye girenlere kupa ve madalyaları verildi.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2019 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30