17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
BAYRAMLA DAHA DA BEREKETLENECEK…
Tarih: 02/06/2018
Kaynak: Kent Haber
BAYRAMLA DAHA DA BEREKETLENECEK…
Geçen yıla göre olumlu beklentilerin olduğu, nisan ve mayıs ayını da iyi bir seviyede geçiren turizm sektörünün Ramazan Bayramı ile birlikte daha da yükselişe geçeceği öngörülüyor.

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği tarafından yapılan açıklamada, bayram tatilinde rezervasyonlarda geçen yıla oranla yüzde 20 artış beklendiği belirtildi.

Turizm sezonunun güzel başladığını ve yabancı turistlerle istenilen bir seviyede devam ettiğini ifade eden BODER Genel Sekreteri Orhan Kavala konuya ilişkin şunları söyledi:

“Şu anda Bodrum her sene olduğu gibi bütün bölgelerimizde hazırlıklar son safhasında, zaten sezon açılmış, misafirlerimiz gelmeye başlamış. Geçen seneye göre, genel ortalamada yüzde 20’ler civarında bir artış olacağını tahmin ediyoruz hatta bunu aşabiliriz de.”

Bir otelin Genel Müdürlüğünü yapan Cemil Moralılar ise “Şuanda kapasitemizin yaklaşık yüzde 80’i yurt dışından gelen misafirlerimizle doldurulmuş vaziyette. Bayramda da bu yoğunluk devam ediyor. Tabi yerli misafirlerimizi de ağırlayacağız. Acentelerin talebi yoğun, kalan odalarımızı yerli misafirlerimize ayıracağız” dedi.

Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30