17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
GÜNÜMÜZ İNSANININ PSİKOLOJİSİNİ TUVALE AKTARDI
Tarih: 02/06/2018
Kaynak: Kent Haber
GÜNÜMÜZ İNSANININ PSİKOLOJİSİNİ TUVALE AKTARDI
Ressam Evrim Özeskici‘nin “Çoğul Kişilik” adlı resim sergisi Bodrum’da açıldı.

Genç yaşına rağmen 200’e yakın ulusal ve uluslararası sergiye katılan ve eserleri Amerika, İspanya, Türkiye, Ukrayna, Sırbistan, Bulgaristan, Polonya, Finlandiya, Letonya, Romanya, Macaristan, İtalya ve Fransa‘daki koleksiyonlarda bulunan 34 yaşındaki Evrim Özeskici, “Çoğul Kişilik” adlı resim sergisini Oasis Nurol Sanat Galerisi’nde açtı. Düzenlenen açılış kokteyline ilçede yaşayan sanatseverler ilgi gösterdi.

Uşak Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü‘nde Öğretim Görevlisi olarak çalışan Özeskici katıldığı resim yarışmalarından da 4 ödül aldı.

Açılışta Kent Haber’in sorularını yanıtlayan Evrim Özeskici, sergisi hakkında şu bilgileri aktardı:

“Çoğul kişilik adlı sergimde daha çok insan psikolojisini ele aldım. Bu seriye yaklaşık 3 yıl önce başladım. İnsanın psikolojik sorunları, toplumdaki yeri ve önemi, insanın var oluş problemleri benim sergimin temelini oluşturmakta. Renklerdeki yer yer patlamaları, artmaları spontane olarak geliştirdim” dedi.

Sergi, 21 Haziran tarihine kadar, Pazartesi hariç her gün 12.00-20.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2019 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30