17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
BELEDİYE ARAZİSİ OKUL İÇİN TAHSİS EDİLDİ
Tarih: 01/06/2018
Kaynak: Kent Haber
BELEDİYE ARAZİSİ OKUL İÇİN TAHSİS EDİLDİ
Bodrum Belediyesi'nin Haziran Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nda 7 gündem maddesine ek olarak bir gündem maddesi ve bir önerge görüşüldü. Toplantıda alınan kararla Yeniköy Mahallesi’ndeki belediye mülkiyetindeki arazi, okul yapılmak üzere Milli Eğitim Bakanlığına tahsis edildi.

Konacık Mahallesi'nde bulunan Bodrum Belediyesi Herodot Kültür ve Sanat Merkezi'nde yapılan toplantının başında Yeniköy Mahallesi Çırkanaltı Mevkiinde Bodrum Belediyesi ait taşınmazın ilkokul ve ortaokul yapılmak üzere Milli Eğitim Bakanlığına tahsisini öngören önerge görüşüldü. Gündeme alınan önerge oybirliği ile kabul edildi. Bu maddenin görüşüldüğü sırada bir açıklama yapan Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, şöyle dedi:

“Tapusu belediyemize aittir. Cumhuriyet Mahallesi de çok büyüdüğü için orada okula ihtiyaç var. Kaymakamlığımız ve Milli Eğitim Müdürlüğümüzün bu yaz sezonunda inşaatı hızlı bir şekilde yapmaları için böyle bir talepleri oldu.”

Toplantının birinci gündem maddesi olan Torba Mahallesi, Usuluk Mevkiinde, “Mezarlık Alanı, Mezbaha Alanı, Sokak Hayvanları Bakım Evi Amaçlı 1/5000 ve 1/1000 ölçekli Koruma Amaçlı Nazım ve Uygulama İmar Planı Değişikliği”, ikinci gündem maddesi olan Bitez Mahallesi, Gündönümü Mevkiinde Trafo Alanı Amaçlı 1/1000 ölçekli Koruma Amaçlı Revizyon ve İlave Uygulama İmar Planı Değişikliği teklifi ve üçüncü gündem maddesi Ortakent Mahallesi’nde Trafo Alanı Amaçlı 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı Değişikliği teklifinin görüşüldüğü maddeler de oybirliği ile kabul edildi.

4’üncü madde olan Eskiçeşme Mahallesi, Asarlık Mevkii, 931 ada, 4 ve 5 parsellerin, kıyı kenar çizgisinin deniz tarafında kalan bir kısım alana yönelik hazırlanan, İskele Amaçlı 1/5000 ölçekli Nazım ve 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı teklifine ilişkin, Çevre ve Şehircilik Bakanlığına verilecek kurum görüşünün ele alındığı madde ise oybirliği ile imar komisyonuna havale edildi.

Belediye bünyesinde iktisadi işletme kurulmasına ilişkin alınan ve onaya gönderilen 06.04.2018 tarihli Meclis kararında, İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Genel Müdürlüğünün yazısı doğrultusunda düzeltme yapılmasının görüşüldüğü 5’inci maddede ise işletmenin ismi Bodrum Belediyesi İktisadi İşletmesi olarak oybirliği ile kabul edildi.

Toplantının 6’ıncı gündem maddesi olan İlan ve Reklam Vergisinin 1. dönem son ödeme tarihinin 31 Mayıs , 2. dönem son ödeme tarihinin 30 Kasım olarak belirlenmesi ve bundan sonraki ilk bütçe yılında uygulanması oybirliği ile kabul edildi.

7’inci gündem maddesi olan Su ve kanalizasyon tamiratları ile yeni yapılan hat çalışmaları sırasında zarar gören yol tamiratlarının yapımı aşamasında harcanan bedellerin tahsil edilebilmesi amacıyla, Muğla Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü ile Bodrum Belediyesi arasında protokol yapılabilmesi için Belediye Başkanına yetki verilmesi de oybirliği ile kabul edildi.

Toplantıdaki ek gündem maddesi olan Akyarlar Mahallesi Aspat Kalesi ve Çevresi, Pamuklu Tepe ve Çevresi, Termera Antik Kenti ve Çevresi koruma amaçlı 1/5000 ölçekli nazım ve 1/1000 ölçekli uygulama imar planının görüşüldüğü madde oybirliği ile imar komisyonuna havale edildi.

Toplantının sonunda söz alan Bağımsız Meclis Üyesi Şakir Açıkgöz, Başkan Kocadon’a yönelik yaptığı konuşmada şunları söyledi:

"Geçtiğimiz toplantıda ben bazı iddialarda bulunmuştum ve siz de bunlar sokak ağzı, yalan konuşuyorsunuz demiştiniz. Bunu belgeleri ile ispat edeceğim dedim. Bu elimdeki belgeler ORTEM’in başlatmış olduğu takip. 25 milyon. Burada 2 tane takip başlatmışlar. Diğeri de Tavşanburnu’ndaki inşaatın ruhsat verilmeden o hale getirildiği. Artı Küçükbük Sahili’ne yapılan yapı. Meclise gündeme getirildiği gün ruhsat verildi demiştik. Bu da yalan demiştiniz. Elimdekiler de ruhsatlar. 3 Mayıs 2018’de verilmiş. Meclis toplantısının yapıldığı gün. Ben bunu kamunun vicdanına bırakıyorum” dedi.

Açıkgöz’ün ORTEM’le ilgili iddialarına cevaben ORTEM ile protokol imzalandığı, 5 aydan bu yana protokolün gereklerinin yerine getirildiği bildirildi. Açıkgöz’ün inşaat ruhsatlarıyla ilgili iddialarına ise bahse konu projelerin daha önceden imzalandığı, fakat sistemdeki sorun nedeniyle onay kodunun 3 Mayıs tarihinde verildiği ifade edildi.

Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30