17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
GELENEKSEL HALE GELEN SERGİ AÇILDI
Tarih: 01/06/2018
Kaynak: Kent Haber
GELENEKSEL HALE GELEN SERGİ AÇILDI
Aytekin Kılıç Sanat Atölyesi’nde eğitim gören öğrencilerin ürettiği bin adet eserden oluşan seramik sergisi açıldı. Geleneksel hale gelen sergiden elde edilen gelir bu yıl, Bodrum Sağlık Vakfı ve Başka Bir Hayat Diliyorum adlı derneklere bağışlanacak.

Atölyede eğitim gören 20 öğrencinin dönem boyunca hazırladıkları eserler, Bitez Mahallesi Atatürk Caddesi üzerindeki Aytekin Kılıç Sanat Atölyesi’nde açılan sergi ile sanatseverlerin beğenisine sunuldu. Açılışa öğrenciler ve aileleri ile sanatseverler katıldı.

Kurdele kesimi öncesi Yaprak Ege ve Çakıl Saatçioğlu isimli öğrenciler serginin açılış konuşmasını yaptı.

Atölyenin sahibi Aytekin Kılıç, serginin gelirinin hayır işlerine aktarılacağının bilgisini vererek şunları dile getirdi:

“Bu sergi çocuklarımızın çalışmaları sonucu açıldı. Sadece çocuklarımız değil, yetişkinler de bizimle beraber çalıştı. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Sergimizin elbette bir geliri olacak. Buradan elde edeceğimiz gelirlerin tamamını Bodrum’daki 2 tane değerli kuruma bağışlayacağız. Bunlardan bir tanesi Bodrum Sağlık Vakfı, diğeri ise Başka Bir Hayat Diliyorum adlı hayvan severler derneği. Bu dernek hayvanlara sadece mama karşılamayı sağlamıyor, tedavi ihtiyacı olan bir hayvanı da tedavi ettiriyor. Tabi ki mama ihtiyaçlarını da karşılıyor. Bu dernekler sadece gönüllüler ve bağışlarla yürüyen dernekler. Biz de çocuklarımızla beraber bu çorbaya birazcık tuz atmaya çalışıyoruz. Hepinizi ilgi göstermeye bekliyoruz” dedi.

Sergide öğrencilerin el emekleriyle yaptıkları eserlerin yanı sıra, atölyenin yaptığı çalışmalar da 2 vakıf yararına satışa sunuldu.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30