17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
BODRUM'A İLAVE SU KAYNAĞINDA SON AŞAMAYA GELİNDİ
Tarih: 31/05/2018
Kaynak: Kent Haber
BODRUM'A İLAVE SU KAYNAĞINDA SON AŞAMAYA GELİNDİ
Muğla Büyükşehir Belediyesi MUSKİ Genel Müdürlüğü tarafından Bodrum'da yaz aylarında yaşanabilecek su sorunlarına destek olmak için başlatılan ve 4 adet yeni içme suyu kaynağının da şebekeye dâhil edilerek saniyede yaklaşık 170 litre su elde edilmesi planlanan çalışmanın 11 kilometresi tamamlandı.

Muğla Büyükşehir Belediyesi, Bodrum'un içme suyu sıkıntısını ortadan kaldırmak için ilçede altyapı çalışmalarına devam ediyor. Muğla Su ve Kanalizasyon İdaresi (MUSKİ) Genel Müdürlüğü tarafından 7 ay önce başlayan çalışmalar kapsamında Bodrum’u besleyen ana içme suyu deposuna kadar giden 13 kilometrelik modern içme suyu hat çalışmaları sürüyor. Bugüne kadar yapılan çalışmalarda hattın 11 kilometresinin yanında 500 m3’lük su deposunun yapımı da tamamlandı. Birçok iş makinası ve personelle birlikte yoğun bir şekilde devam eden çalışmalarda, kalan 2 kilometrelik hattın da kısa bir süre içerisinde bitirilmesi planlanıyor.

Mumcular bölgesinde bulunan 4 adet yeni içme suyu kaynağının şebekeye dâhil edilerek saniyede 170 litre su elde edilmesi planlanıyor. Ayrıca yeni yapılacak hatların saniyede bin litre su taşıyabilecek kapasitede olduğu, yeni su kaynaklarının sisteme dâhil edilerek mevcut kaynaklarda da iyileştirme yapılacağı belirtildi.

MUSKİ Genel Müdürü Baki Ülgen tarafından konu ile ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi; ”Bodrum Yarımadasında 2016 verilerine göre 87 bin 475 yapının bulunduğu, bu yapıların 15 bin 990 âdetine su verilemediği tespitleri üzerine bir takım çalışmalara başlanmıştır. Devletimizin değişik kurumlarınca daha önceki yıllarda yapılan ve işletilemeyen, sonrasında MUSKİ Genel Müdürlüğü’ne devredilen atıl durumlardaki hatların Ortakent, Gümüşlük, Gündoğan Mahallelerinin ana su ihtiyacını karşılamadığı görülmüştür. Bu nedenle birkaç yıldır özellikle kuraklık nedeniyle su kaynaklarındaki azalmalara ve yaz aylarında yaşanabilecek su sorunlarına destek olmak amacıyla gözbebeğimiz yarımadaya saniyede 170 litre can suyu projesi yaptık. Yapılan proje ile uzun yıllar çalışabilecek ek suyu da taşımasına imkan verecek ana hat imalatımızın yarısını da bitirdik. Yaz ayları gelmeden çalışmalarımızı bitirmeyi hedefliyoruz. Hemşerilerimize ve misafirlerimize şimdiden hayırlı olsun” dedi.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2019 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30