17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
İLÇE BAŞKANLARI AÇIK GÖRÜŞ'E KONUK OLDU
Tarih: 31/05/2018
Kaynak: Kent Haber
İLÇE BAŞKANLARI AÇIK GÖRÜŞ'E KONUK OLDU
Gazeteci-Yazar Ayhan Ongun’un hazırlayıp sunduğu, Bodrum’un tek görsel medya kuruluşu Kent TV ekranlarında canlı olarak yayınlanan Açık Görüş programına konuk olan Siyasi Parti İlçe Başkanları, 24 Haziran seçimlerine ilişkin görüşlerini paylaştılar.

Oasis AVM toplantı salonundan canlı olarak yayınlanan programa; CHP İlçe Başkanı Recai Seymen, İYİ PARTİ İlçe Başkanı Mehmet Onur Şahbaz, HDP İlçe Eş Başkanı Fesih Aygün, Saadet Partisi İlçe Başkanı Furkan Duman ve Vatan Partisi İlçe Başkanı Şeref Bozkurt katılırken, AK Parti ve MHP İlçe Başkanları ise mazeret bildirerek katılmadılar.

Türkiye’nin şu an içinde bulunduğu sosyal, siyasi ve ekonomik duruma ilişkin tespitlerin yapıldığı ilk turdan sonra İlçe Başkanları seçim beyannamelerinde öne çıkan konulara ilişkin bilgi verdiler. İktidar partisi ve Cumhur ittifakı ortağı MHP'nin bulunmaması nedeniyle daha çok muhalif görüşlerin masaya yatırıldığı programa izleyiciler de yoğun ilgi gösterdiler.

Vatan Partisi İlçe Başkanının iktidara gelmeleri halinde ilk iş olarak HDP'yi kapatacaklarını söylemesine diğer tüm ilçe başkanları tepki vererek, demokrasilerde parti kapatmanın doğru olmadığını ifade ettiler. HDP Eş İlçe Başkanı da bu söyleme karşılık “siz iktidara gelirseniz biz zaten partiyi kapatırız, size gerek kalmaz” dedi.

Genel olarak saygılı ve düzeyli konuşmaların yapıldığı programda muhalefet parti ilçe başkanlarının hepsi de 24 Haziran'da Erdoğan’ın iktidarına son verileceğini, meclis çoğunluğunun muhalefete geçeceğini iddia ettiler.

CHP İlçe Başkanının sandıklara sahip çıkılması yönündeki çağrısı, Saadet Partisi İlçe Başkanının Güçlü bir parlamentoyla birlikte denetlenebilir bir başkanlık sistemine tümüyle karşı olmadıkları açıklaması, İYİ Parti İlçe Başkanının kadın ve gençlerin önemine vurgu yapması, ilk kez Türkiye'de bir kadın Cumhurbaşkanı seçilmesi ihtimaline vurgu yapması, HDP Eş başkanının, HDP'nin barajı aşmasının yalnızca HDP'nin sorunu olmadığı, AK Parti iktidarından kurtulmanın yolunun HDP'nin mecliste yer alması, demokratik mücadeleye katılmasıyla mümkün olabileceğine yönelik konuşmaları programın en dikkat çeken bölümleriydi.

Diğer tüm partilerin Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci tura kalması halinde Erdoğan’ın karşısındaki adayı destekleyeceklerini bildirmelerine karşın Vatan Partisi İlçe Başkanı; tek başına iktidar olacakları ve adayları Doğu Perinçek’in Cumhurbaşkanı seçileceği iddialarını sürdürdü.

Programda Vatan Partisi dışındaki tüm İlçe Başkanları Cumhurbaşkanlığı adaylığı Yüksek Seçim Kurulu tarafından kabul edilen HDP adayı Selahattin Demirtaş’ın tutukluluğunun devam etmesini yanlış bulduklarını, temsilde adalet ve adil bir yarış ortamının olmadığını söylediler.

Yaklaşık 2,5 saat süren program, Kent ekranlarının dışında www.kenttv.net, Kent Medya Grubunun Facebook, Twitter ve Periscop hesaplarından da online olarak izlendi.

Açık Görüş Seçim Özel programının tekrarlarını Cuma günü 14:00 haberlerinin, Cumartesi günü 16:00 haberlerinin ardından ve Youtube kanalımızdan izleyebilirsiniz.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30