17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
VATANDAŞIN SAHİLLERİ KULLANMA ÖZGÜRLÜĞÜ ENGELLENİYOR!
Tarih: 31/05/2018
Kaynak: Kent Haber
VATANDAŞIN SAHİLLERİ KULLANMA ÖZGÜRLÜĞÜ ENGELLENİYOR!
Turgutreis Sahili’nde 4 yıldızlı bir otelin önündeki iskeleden denize girmek isteyen bedensel engelli vatandaş, otel güvenlik görevlisi ve yönetisince engellenerek iskeleden uzaklaştırıldı. Sahillerin herkesin malı olduğunu söyleyen engelli vatandaş, görevlilerin kötü muamelesine maruz kaldığını ve rencide edildiğini iddia ederek 2 kişi hakkında suç duyurusunda bulundu.

Turgutreis’te yaşamını sürdüren Turgutreis Gençlik Spor Kulübü Derneği (ENGENÇDER) Kurucu Üyesi ve Engelli Temsilcisi Ali Peltek, sahilde faaliyet gösteren 4 yıldızlı bir otelin iskelesine akülü aracı ile giderek fizik tedavi amaçlı denize girmek istedi. İddiaya göre burada otelin bir güvenlik görevlisi ve yöneticisi, iskelenin kirasını otelin verdiğini, otel müşterisi olmayanların iskeleyi kullanamayacağını belirterek bedensel engelli Ali Peltek’i iskeleden uzaklaştırmak istedi.

Ali Peltek ise deniz üzerindeki yapıların stratejik ve lojistik bir değere haiz değilse halkın kullanımına açık olduğunu, otelin kira değil bir ceza olan ecrimisil ödediğini, dolayısıyla kendisinin denize girmesine engel olamayacaklarını ifade etti. Yaşanan kısa süreli tartışmanın ardından iskeleden ayrılan Ali Peltek, rencide edildiği gerekçesiyle 2 kişi hakkında suç duyurusunda bulundu.

Konu ile ilgili bir açıklama yapan Ali Peltek, “Her şeyden önce, kanunlar çerçevesinde hayata devam etmeye çalışıyoruz. Yaşadığımız yerde dezavantajlı gruba hitap eden bir plaj bulunmaması nedeni ile, en güzel koyları kendi kullanımları için işgal eden sermaye gruplarının uzlaşmaz ve üstten bakan tavırları çok düşündürücü. Buradan servet düşmanı olduğumuz sonucu çıkarılmamalı fakat, koylarımızı işgal eden sermaye grupları daha insancıl yollara başvurmalı. Bu sorun Yarımada'da yıllardır devam ediyor. İlk defa başıma geldi benim. 4 yıldır söz konusu plaja gelip, iskeleden denize girmekteyim. Olay cereyan edip Turgutreis Jandarma komutanlığına şikayette bulunduktan sonra, idare binasına gidip durum hakkında bilgi aldım. Ama ertesi gün yine bir güvenlik görevlisi gelip, oraya girmeyeceğimi söyledi. Bu bir yıldırma ve taciz politikasıdır. Ülkemde, sermayenin, kanun koyucu rolüne soyunması düşündürücüdür” ifadelerini kullandı.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum
nedret
01/06/2018
utanmazlar
belediyemiz bu işletmelere gerekli cezayı kesmeli vatandaşların hakkını korumalıdır.
aza
01/06/2018
aza
böyle giderse vatandaş kendi kanununu kendisi yapacak.kanunlar işlesin artık.illa vatandaşlar olarak kazma alıp kendimizmi yıkalım bu kaçak iskeleleri.durum oraya gidiyor çok tehlikeli.
Erol Börtlüce
31/05/2018
Yasak iskele..
Kanunsuzluk bütün sahiller de..

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30