17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
SERGİ VE KONSER BİRARADA...
Tarih: 31/05/2018
Kaynak: Kent Haber
SERGİ VE KONSER BİRARADA...
Bodrum Sanat ve Kültür Derneği (BODRUMART) Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün konu alındığı resim ve seramik sergisini açtı. Açılışta, Atatürk’ün sevdiği şarkılar da seslendirildi.

Konacık Mahallesi’ndeki Herodot Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen açılış törenine çok sayıda sanatsever katıldı. Sergide 40’a yakın sanatçının 50 eseri görücüye çıktı. Açılışta Aspat Türk Müziği Korosu da Mustafa Kemal Atatürk’ün sevdiği şarkıları seslendirdi.

Sergi hakkında Kent Haber’e bilgiler veren Bodrum Sanat ve Kültür Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Yüksel Güner, derneği 13 yıl önce kurulduğunu hatırlatarak şunları dile getirdi:

“Üyelerimizle her zaman sanatsal aktiviteler gerçekleştiriyoruz. Burada konu olarak Atatürk’ü aldık. Üyelerimiz bu sergide en iyi yapıtını hazırlamaya çalıştı. Bu konuda hakikaten çok mutluyuz çünkü arkadaşlarımız umduğumuzdan çok daha kaliteli resimlerle geldi. Bugün onun mutluluğunu yaşıyoruz. Serginin açılışına katılım da beklentilerimizin üzerinde gerçekleşti. Bu sergiye 40’a yakın arkadaşımız 50 eseri ile katıldı. Aspat Türk Müziği Korosu da bugün bizimle beraber. Onlar da Atatürk’ün sevdiği şarkıları seslendiriyorlar. Böylece 2 sanatı bir araya getirerek sanatseverleri memnun etmeye çalıştık.”

Sergi, bugün akşam saatlerine kadar açık kalacak.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30