17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
OTOBÜS BAGAJINDA YAVRU KIZIL ŞAHİN ELE GEÇİRİLDİ
Tarih: 30/05/2018
Kaynak: DHA
OTOBÜS BAGAJINDA YAVRU KIZIL ŞAHİN ELE GEÇİRİLDİ
MUĞLA'nın Marmaris ilçesinde, bir yolcu otobüsünün bagajında yapılan aramada koli içinde, nesli tükenmekte olan yavru kızıl şahin ile ele geçirildi. Şahini Siirt'te yakalayıp, Marmaris'e götüren D.K.'ye 7 bin lira para cezası uygulandı.

Doğa Koruma ve Milli Parklar Muğla Şube Müdürlüğü ile Marmaris Çetibeli Jandarma Karakol Komutanlığı ekiplerince, geçen 22 Mayıs tarihinde yol kontrolü yapıldı. Otobüsün bagaj kısmında yapılan aramada koli içerisinde bir yavru şahin olduğu tespit edildi. Bitkin vaziyette olan nesli tükenmekte olduğu öğrenilen kızıl yavru şahin öncelikle acil müdahale yapılmak üzere Gökova'daki özel bir hayvan hastanesine getirildi. Hastanede bir gün boyunca ön müdahaleleri yapılarak beslenen hayvanın, tedavi ve rehabilitasyonuna Adnan Menderes Üniversitesi Veteriner Fakültesi'nde devam edilmesinin uygun olacağına karar verildi. Yavru şahin, buradaki tedavi ve rehabilitasyon işlemleri tamamlandıktan sonra halkalanarak doğaya geri salınacak.

Şahin'i Siirt'te yakaladığı ve Marmaris'e götürmeye çalıştığı belirlenen D.K. hakkında ise tutanak tutuldu. D.K.'ye Doğa Koruma ve Milli Parklar Siirt Şube Müdürlüğü tarafından toplam 7 bin TL para cezası kesileceği bildirildi.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30