17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
OYFEST CUMA GÜNÜ BAŞLIYOR
Tarih: 30/05/2018
Kaynak: Kent Haber
OYFEST CUMA GÜNÜ BAŞLIYOR
Bu yıl ikincisi düzenlenecek olan Ortakent Yahşi Bahar Festivali (OYFEST), 1 Haziran tarihinde başlıyor. 1-2-3 Haziran tarihleri arasında yapılacak festival öncesi bir basın toplantısı düzenlendi. Toplantıya OYDER Başkanı Ahmet Aras, OYDER Yönetim Kurulu üyeleri Serkan Ceylan, Mustafa Özçetin, Öncel Erkal ve Hasan Hüseyin Karaoğlan katıldı. OYDER Başkanı Ahmet Aras festival programı hakkında detaylı bilgiler verdi.

Ortakent Yahşi Güzelleştirme ve Mavi Bayrak Derneği (OYDER) tarafından çeşitli kurum ve kuruluşun destekleri ile düzenlenen “OYFEST 2018” kapsamında kültürel ve yerel değerlerin yaşatılması amacıyla çok sayıda etkinlik, sanatsal ve sportif aktiviteler, çeşitli gösteriler ve konserler gerçekleşecek. Etkinlikler, ağırlıklı olarak Ortakent Marina ile Ortakent Yahşi sahil yolunda yapılacak.

OYFEST 2018 kapsamında festivalin ilk ayağı olarak 21-25 Mayıs tarihleri arasında OYFEST Tekerlekli Sandalye Türkiye Tenis şampiyonası düzenlendi. 1-2-3 Haziran tarihleri arasında ise Lena Erdil Windsurf Club’da optimist laser kupası, Yahşi Beach Otel’de masa tenisi turnuvası, Çapa İnci Restaurant’ta profesyonel tavla turnuvası, Light House Otel’de briç turnuvası, Pukka Otel’de yetişkin ve çocuklar için resim çalışması, Lena Erdil ile windsurf workshop, ücretsiz spor faaliyetleri, Decatlon mağazası ücretsiz etkinlik alanı, ödüllü denge yarışmaları ve benzer etkinlikler düzenlenecek.

Festival, 1 Haziran Cuma günü sabah program dahilinde başlayacak çeşitli etkinliklerin ardından aynı günün akşamı saat 19.30’da açılış ve kortej yürüyüşü ile start alacak. Ortakent Çapa Tatil Köyü önünden Ortakent Marina’ya yapılacak olan kortej yürüyüşü sonrası marinada, Ersin Şov ve açılış konseri düzenlenecek. 2 Haziran’da festival süresince gün içerisinde devam eden aktiviteler sonrası akşamı saat 21.00’de yine Ersin Şov, saat 22.00’de ise rock müzik grubu “Grup 84” Ortakent Marina’da konser verecek. Festivalin son günü 3 Haziran’da ise etkinlikler ve kupa törenlerinin ardından Can & Aylin konseri ile festival sona erecek.

Festival kapsamında Ortakent Yahşi sahil yolunda 200’e yakın yemek, tasarım, takı, yöresel ürünler, antikalar ve sanat ürünlerinin yer aldığı alışveriş stantları, gece yarısına kadar açık kalarak festival ziyaretçilerinin ilgisine sunulacak.Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30