17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
GÜZEL SANATLAR 11. KEZ MEZUN VERDİ...
Tarih: 29/05/2018
Kaynak: Kent Haber
GÜZEL SANATLAR 11. KEZ MEZUN VERDİ...
Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Bodrum Güzel Sanatlar Fakültesi’nde 11’inci mezuniyet töreni gerçekleştirildi. Fakültenin grafik, resim, heykel ve sahne sanatları bölümlerini bitiren yaklaşık 30 öğrenci, kep atarak mezuniyet heyecanı yaşadı.

Fakülte içerisindeki Şükran-Rauf Nasuhoğlu Araştırma, Eğitim ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen mezuniyet törenine Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, üniversite rektörü Prof. Dr. Mansur Harmandar, Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Erol Turgut, öğretim görevlileri, öğrenciler ve öğrencilerin aileleri katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan törende sahne sanatları bölümü öğrencileri müzik dinletisi sundu. Grafik bölümü yüksek lisans öğrencilerinin hazırladıkları fakülte tanıtım filminin izlendiği törende, fakülte ve resim bölümü birincisi Ekin Köksal bir konuşma yaptı. Daha sonra kürsüye gelen Fakülte Dekanı Prof. Erol Turgut, “Bugün 11’inci mezunlarımızı vermenin heyecanı içerisindeyiz. Sevgili mezunlarımız, 4 yıl önce başladığınız bu zorlu süreç bugün tamamlandı. Belki mezun olduktan sonra türlü zorluklarla karşı karşıya kalacaksınız. Fakat sizden her zaman istediğimiz bir şey var ki, gerçek hayatta burada tasarım ve sanata ilişkin öğrendiğiniz ilkelerden taviz vermemeniz, onları korumanız, geliştirmeniz ve bunları topluma yansıtmada öncü roller üstlenmenizdir” dedi.

BODRUM’A TURİZM FAKÜLTESİ AÇILACAK

Üniversite rektörü Prof. Dr. Mansur Harmandar ise Bodrum Güzel Sanatlar Fakültesi’nin Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi için özel bir önemi olduğunu söyledi. Sözlerinin devamında Bodrum’a bir turizm fakültesi yapılmasının kaçınılmaz olduğunu vurgulayan Harmandar, “Çünkü burası Dünyanın en gözde turizm merkezlerinden birisidir” diye konuştu.

Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz da Bodrum Güzel Sanatlar Fakültesi’nin her geçen yıl kurumsallaşmasını geliştirdiğine işaret etti. Yılmaz, “Dileğimiz, çocuklarımızın annelerine babalarına, vatanına milletine hayırlı evlatlar olarak bundan sonraki yaşamlarını sürdürmeleri. Hayat elbette zor. Öğrencilik yılları, hayatın belki de en güzel yılları. Öğrenciliğimiz bitti diye üzülmeyelim, geleceğe ümitle bakalım. Çünkü hayatın her dönemi ayrı güzel” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından mezun olan öğrencilere temsili diplomaları verildi. Diplomalarını alan öğrenciler, kep attı.

Tören sonrası öğrencilerin hazırladığı mezuniyet sergisi gezildi.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2019 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30