17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
SİNAN MEYDAN, BODRUM'DA MOLLAVEİSOĞLU'NUN KONUĞU OLDU
Tarih: 28/05/2018
Kaynak: Kent Haber
SİNAN MEYDAN, BODRUM'DA MOLLAVEİSOĞLU'NUN KONUĞU OLDU
Gazeteci-Yazar Tuncay Mollaveisoğlu, tarihçi Sinan Meydan ile 'Cumhuriyet Tarihi Yalanları' ve Meydan'ın son kitabı 'Yüzyılın Kitabı' üzerine bir söyleşi gerçekleştirdi.

Bodrum Dibeklihan Kültür ve Sanat Köyü’de gerçekleşen söyleşide, Gazeteci-Yazar Tuncay Mollaveisoğlu’nun sorularını yanıtlayan Tarihçi Sinan Meydan, Mustafa Kemal Atatürk, Kurtuluş Savaşı süreci ve Kuvay-ı Milliye, Cumhuriyet Tarihi ve İnönü ile ilgili çarpıcı bilgileri söyleşiyi izleyenler ile paylaştı.

Son dönemde Türkiye Cumhuriyeti tarihine yönelik olarak dile getirilen birçok yalan olduğuna dikkat çeken Tarihçi Yazar Sinan Meydan, tarihi arşivlere ve belgelere dayanarak çok önemli değerlendirmelerde bulundu.

Gazeteci-Yazar Tuncay Mollaveisoğlu söyleşinin başında tarihin tekerrürden ibaret olduğunu vurgulayarak “Olaylar ve olgular kadar, sanki insanlarda tekerrür ediyor. Bu akşam Tarihçi Yazar Sinan Meydan ile yakın tarihimize kısa bir yolculuk yapacağız. Çok ilginç konularımız var. Örneğin Abdülhamit ve Abdülhamit’e borç veren sarrafları konuşacağız. Bugünde Zarraf’ı konuşuyoruz. Sarraf sadece isim benzerliği değil, bunu da özellikle belirteyim. Cumhuriyeti, Atatürk’ü ve Osmanlı’nın son dönemini konuşacağız. Çok özel bir mekandayız. Bodrum’dayız ve Bodrum’da eşsiz bir kültür ve sanat merkezi Dibeklihan’dayız. Kültür Sanat dostları ve Atatürk sevdalıları da buradalar” dedi.

YAĞMUR’A RAĞMEN VAZGEÇMEDİLER...

Yağmur nedeni ile programın iptal edileceğini düşünen birçok kişi Tuncay Mollaveisoğlu ve Sinan Meydan söyleşisine gelmezken, yüze yakın insan ise yağmurlu havaya rağmen söyleşiyi izlemek üzere Dibeklihan’daki yerlerini aldılar. Sinan Meydan’ın konuk olduğu söyleşiye; İYİ Parti Bodrum ilçe Başkanı Mehmet Onur Şahbaz, Gazeteci Yazar Can Pulak, Dr.Kerim Cangır ile birlikte sanatseverler ve Atatürk sevdalıları Dibeklihan Orhan Kemal Meydanında biraraya geldi.

Söyleşi öncesi İmge Kitapevi de, Tarihçi Yazar Sinan Meydan’ın son kitabı Yüzyılın Kitabı ile daha önce yayınlamış bütün kitaplarının olduğu bir stant açtı. Tarihçi Sinan Meydan da söyleşiden önce ve sonra okuyucularının kitaplarını imzaladı.

Dibeklihan’da gerçekleştirilen Gazeteci Yazar Tuncay Mollaveisoğlu ve Tarihçi Yazar Sinan Meydan’ın söyleşisi, Salı Akşamı saat 22:00’de Tele 1 Televizyonunda da yayınlanacak.


Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30