17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
BÜYÜK TUTKUSU YAŞAMINA MALOLDU!..
Tarih: 27/05/2018
Kaynak: Kent Haber
BÜYÜK TUTKUSU YAŞAMINA MALOLDU!..
Bodrum’da zıpkınla balık avlamak için denize dalan 35 yaşındaki Emre Kaya, sığ su bayılması sebebiyle yaşamını yitirdi.

Bugün Hasan Hopaç isimli arkadaşı ile Karaada kıyısına zıpkınla balık avlamaya giden serbest dalgıç Emre Kaya, Kaçakçı koyunda denize daldı. Kayalık ve derin bölgede balık avlayan iki arkadaş yaklaşık iki saat dalış yaptı. Bir süre sonra zıpkınla bir Orfoz vuran Emre Kaya, bir kayanın arasına giren balığı çıkarabilmek için 2-3 kez daha daldı. O esnada su üzerinde bekleyen arkadaşı, denizden su kabarcıkları çıkması üzerine durumdan şüphelenerek şnorkelini takıp baktığında sığ su bayılması yaşayan Kaya’nın aşağı doğru battığını gördü. Hasan Hopaç, kendi imkanları ile arkadaşını kurtaramayınca Sahil Güvenlik ekiplerinden yardım istedi.

Bölgeye Sahil Güvenlik birimleri ile intikal eden dalış timi, Kaya’yı 30 metre derinlikten çıkardı. Burada yapılan ilk kontrollerde şahsın yaşamını yitirdiği tespit edildi. Bodrum Sahil Güvenlik Komutanlığına getirilen cenaze, daha sonra Bodrum Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.

Acı haberi alan Kaya’nın yakınları ise hastaneye akın etti. Polis ve Cumhuriyet savcısının incelemelerinin ardından Emre Kaya’nın cenazesi Muğla Adli Tıp Kurumu’na yollandı.

İnşaat mühendisliği bölümünden mezun olan Emre Kaya’nın bilişim sektöründe faaliyet gösterdiği öğrenildi.

Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30