17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
BİTEZ'DE AĞAÇ KESME TARTIŞMASI!..
Tarih: 27/05/2018
Kaynak: Kent Haber
BİTEZ'DE AĞAÇ KESME TARTIŞMASI!..
Bitez Mahallesi’nde Bodrum Belediyesi’nce sürdürülen yol düzenleme çalışmalarında ağaçların kesildiği iddia edildi. Çalışmayı yürüten firma yetkilileri de ağaçların başka bir alana dikildiğini iddia etti.

Bitez Mahallesi 1306 Sokak’ta devam eden ve zamanlaması nedeniyle oldukça tepki çeken yol düzenleme çalışmalarında kaldırımda bulunan onlarca ağaç bölgeden kaldırıldı. Ağaçların kaldırılması esnasında çalışmalara tepki gösteren vatandaşlar, bir ağacı kaldırılmaktan kurtardı.

Çalışmayı yürüten firma yetkilileri, kaldırıma engelli yolu yapılacağı için ağaçların başka bir bölgeye nakledildiğini savunurken, bölgedeki esnaf ve vatandaşlar ise ağaçların nakledilmediğini, kesildiğini iddia etti.

Ağaçların kepçeyle kaldırıldığı sırada çalışmalara müdahale eden Halil Yılmaz isimli Bitez sakini, olan biteni şu sözlerle anlattı:

“Ben yoldan geçerken bir kepçenin ağaçlara müdahale ettiğini gördüm. Kesmemeleri konusunda uyardım. Gerekli yerleri arayarak o son ağacın kesilmesini engelledim. Kaç tane ağaç kesildi bilmiyorum ama her iki kaldırımdaki bütün ağaçlar kesilmiş. Kesenler çalışmayı yürüten firma çalışanları, belediye ile ilgisi olduğunu sanmıyorum. Kesilen ağaçların başka yere dikilmesi imkansız çünkü kestiler, sökmediler.”

Öte yandan bahsekonu kaldırımda bazı ağaçların köklerinin yerinde durduğu gözlendi.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2019 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30