17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
KAYGI VE EVHAMIN ÜSTESİNDEN GELMEYİ ANLATTI
Tarih: 26/05/2018
Kaynak: Kent Haber
KAYGI VE EVHAMIN ÜSTESİNDEN GELMEYİ ANLATTI
Uzman Klinik Psikolog ve Psikoterapist Bihter Merey, “Kaygı, Karamsarlık ve Evham’ın Üstesinden Nasıl Gelmeliyiz?” konulu bir seminer gerçekleştirdi.

Oasis Alışveriş Kültür ve Eğlence Merkezi Toplantı Salonu’nda düzenlenen seminer öncesi Kent Haber’e bir açıklama yapan Merey, şunları dile getirdi:

“Bugün yetişkinlere yönelik bir seminerimiz var. Endişe, kaygı, karamsarlık gibi canımızı sıkan, iyi hissetmemize engelleyen konulara değineceğiz. Endişenin sebebi, karşılaşacağımız tehlikeleri olduğundan daha büyük olduğunu düşünmemiz, endişe karşısında dona kalacağımız, başa çıkma becerilerimizin çok daha küçük olacağını düşünmemiz” dedi.

Endişe ve karamsarlık gibi duyguların kişiden kişiye neden değiştiğinden de bahseden Merey, “Çünkü herkesin düşünce kalıpları farklı. Herkesin ailelerinden itibaren yetişme şekilleri farklı. Bizim şemalarımız diye farklı düşünme kalıplarımız var. Herkesin can kırığı diyebileceğimiz hassas noktaları var. Bu da herkesin farklı kaygılarının olmasına neden oluyor. Birinin kaygılandığı bir şey diğerinde kaygı yaratmayabiliyor” diye konuştu.

Kaygı, Karamsarlık ve Evham’ın üstesinden nasıl gelineceği ile ilgili seminerde vereceği tavsiyelerden de bahseden Uzman Klinik Psikolog ve Psikoterapist Bihter Merey, sözlerini şöyle noktaladı:

“Olaylara objektif bir gözle bakmayı, kendi içlerinde sağlıklı birer yetişkin olmalarını, kendi içlerinde gerçekçi bilgiler paylaşabilmeyi tavsiye edeceğim. Aynı zamanda hayatlarında sıkıntı yaşamadıkları, iyi hissettikleri alanlardan kopya çekerek sıkıntı yaşadıkları taraflarda kendi içlerinde yardımcı olabilecek bir takım önerileri paylaşacağım” dedi.

İlgiyle izlenen seminer, yaklaşık bir saat sürdü.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30