17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
PEYNİR ÇİÇEĞİ GÜNDOĞAN ÇOCUK ATÖLYESİ AÇILDI
Tarih: 26/05/2018
Kaynak: Kent Haber
PEYNİR ÇİÇEĞİ GÜNDOĞAN ÇOCUK ATÖLYESİ AÇILDI
Gündoğan Peynir Çiçeği Gönüllüler Derneği’nin destekleriyle Gündoğan Çocuk Atölyesi açıldı. Gündoğanlı öğrenciler bu atölyede haftada iki saat resim, drama, zeka oyunları gibi çeşitli atölye çalışmaları yapacak.

Gündoğan Peynir Çiçeği Gönüllüler Derneği üyeleri Dilek Yarar ve Berna Aysu isimli 2 gönüllü, eski Gündoğan Belediye Binası içerisinde Bodrum Kent Konseyi Gündoğan Mahalle Meclisi’ne ayrılan odada bir atölye kurdu.

Amacı, Çocukların sosyal yaşamlarına katkı sağlamak, içlerindeki potansiyeli dışarı çıkarmak, zeka geliştirici oyunlar eşliğinde kişisel gelişimlerine destek vermek, topluma ve kendilerine faydalı bireyler olarak yaşamlarını sürdürmelerine yardımcı olmak, hedeflerini netleştirmek, empati yeteneklerini geliştirmek, paylaşımcı ve doğa dostu olmaları konusunda yönlendirici olmak ve kendi hikayelerini yarattırarak hep birlikte eğlenmek olan Gündoğan Çocuk Atölyesi’nin açılışı öğle saatlerinde yapıldı. Açılışa Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’un eşi Hülya Kocadon da katıldı.

Atölye hakkında bilgiler veren Dilek Yarar ve aynı zamanda www.kenttv.net'in köşe yazarı olan Berna Aysu “Burada 12 ay yaşamaya başlayınca herkesin tatil için geldiği cennet Bodrum dışında bambaşka bir Bodrum ile tanıştık. Gündoğan da çocuklar ve gençler için hiçbir sosyal aktivite olmaması önceleri bizi çok üzdü. O zaman bir şey yapmalıydık. İşte tam da bu noktadan yola çıkarak hayalimizdeki çocuk atölyesini hayata geçirmek için Peynir Çiçeği Derneği ile düşüncelerimizi paylaştık ve içlerindeki çocuğu hala tüm coşkusuyla yaşatan dernek üyelerinin sonsuz desteği ile yola koyulduk. 3 çocukla çıktığımız bu yola bugün 20 çocuk ile devam ediyoruz ve ne mutlu bize ki her geçen gün çocuk sayımız artıyor. Bugüne gelene kadar bir çok kişi bize gönülden destek verdi. Sayın Mehmet Kocabıyık Bodrum Kent Konseyi Gündoğan Mahalle Meclisi odasını atölyemizin kullanımına açtı. İstanbul’daki arkadaşlarımız bir mesajımızla koli koli kitap ve oyun gönderdiler, dernek üyelerimiz masa sandalye taşıdılar, yerleri onardılar, kapımızı süslediler yani biz bir istedik onlar gönüllerinin tümünü verdiler. Belki büyükşehirlerdeki olanaklara sahip değiliz ama biz kendimize inandık en çokta çocuklarımıza inandık. Yürekten yüreğe bin umut olduk. Her Cumartesi 11:00- 13:00 arası atölyemizde biz çok eğleniyoruz ve bu projemize farklı becerileri ile destek olmak isteyen herkesi aramıza bekliyoruz” dediler


Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30