17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
AÇIK GÖRÜŞ'DE SEÇİM MARATONU BAŞLADI...
Tarih: 26/05/2018
Kaynak: Kent Haber
AÇIK GÖRÜŞ'DE SEÇİM MARATONU BAŞLADI...
Gazeteci-Yazar Ayhan Ongun’un hazırlayıp sunduğu, Kent TV ekranlarında canlı olarak yayınlanan Açık Görüş programında seçim turları başladı.

Seçimlere bir ay kala başlayan “Seçime özel” programlarının ilkinde CHP geçmiş dönem Milletvekillerinden Musa Gökbel, İYİ Parti Bodrum İlçe sekreteri Yaşar Kefeli ve Gazeteci-Yazar Mustafa Gündoğ konuk oldular.

24 Haziran'da yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği Genel seçimlerine ilişkin görüşlerini açıklayan konuklar; Türkiye’nin huzur ve güvene ihtiyacı olduğu bir dönemde yapılacak bu seçimlerle ülkemizin biran önce normalleşmesi dileklerini paylaştılar.

Ekonominin çöktüğünü, iktidarın ülkeyi yönetemez duruma geldiğini ifade eden Musa Gökbel, “son dönemlerdeki hırçınlıkları, telaşları bu işin bitiğine ilişkin malumun ilanıdır” dedi. Türkiye’de siyasetin artık genel merkezlerde yapıldığını, seçmen iradesinin yok sayıldığını belirten Gökbel, Muğla siyasetine de belediye başkanlarının yön verdiklerini, bu yüzden CHP’nin listesinin Menteşe ağırlıklı oluştuğunu iddia etti.

İyi Parti yöneticisi Yaşar Kefeli de İYİ Parti’nin Türkiye’nin ve siyasetin ihtiyacı olarak halk tarafından kurulduğunu, bu gidişin önünü kesmek ve hatta İYİ Partinin seçimlere girmesini engellemek, MHP'nin hızlı düşüşünü durdurmak için de böyle bir baskın seçime ihtiyaç duyduklarını söyledi. Millet bloğunun mecliste çoğunluğu sağlayacağına inandığını belirten Kefeli, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci tura kalması halinde muhalefetin birlikte davranacağını ve AK Parti iktidarının sona ereceğini iddia etti.

Gazeteci-Yazar Mustafa Gündoğ da geçmiş seçimlere yönelik yapılan araştırmalarda pek gerçekçi olmayan seçmen artışlarının olduğunu, sandıklara sahip çıkmak kadar, bu konuya da dikkat edilmesi gerektiğini söylediği konuşmasında, Selahattin Demirtaş’ın tutuklu olduğu bir yarışın adil olamayacağını ama yine de HDP'nin barajı aşacağını düşündüğünü ifade etti.

Seçim beyannamelerinde tüm muhalefet partileri parlamenter demokratik sisteme geçileceği vaadinde bulunsalar da bunun zaman alacağı ve bunu bildikleri için de Cumhurbaşkanı adaylarının başkanlık sistemine uygun vaatlerde bulunduklarına dikkat çeken konuşmacılar, Türkiye’nin mutlak surette yeni, çağdaş, demokratik bir anayasaya ihtiyacı olduğunu söylediler.

Program yöneticisi Ayhan Ongun da program sonunda yaptığı açıklamada; Kent Tv ekranlarında 30 Mayıs Çarşamba günü saat 21.00'de siyasi parti Bodrum ilçe başkanlarıyla, 1 Haziran Cuma günü saat 21.00'de ise seçime katılan tüm partilerin Muğla 1 ya da 2.ci sıra milletvekili adaylarıyla canlı program yapılacağını duyurdu.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30