17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
ŞAMPİYONA ÖDÜL TÖRENİ İLE SONA ERDİ
Tarih: 25/05/2018
Kaynak: Kent Haber
ŞAMPİYONA ÖDÜL TÖRENİ İLE SONA ERDİ
Ortakent Yahşi Mahallesi’nde düzenlenen Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Tekerlekli Sandalye Türkiye Tenis Şampiyonası, ödül töreni ile sona erdi.

1-2-3 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilecek Ortakent Yahşi Bahar Festivali (OYFEST) kapsamında 35 sporcunun katılımıyla Ortakent Yahşi Tenis Kulübü’nde Tekerlekli Sandalye Türkiye Tenis Şampiyonası gerçekleştirildi. Erkekler kategorisinde 16, kadınlar kategorisinde 7, junior kategorisinde 9, quad kategorisinde 3 sporcu katıldığı şampiyona 5 gün sürdü.

Olimpiyatlarda ve yurtdışındaki turnuvalarda Türkiye'yi temsil eden bedensel engelli sporcuların da yer aldığı şampiyona ödül töreni ile sona erdi.

Final müsabakaları sonrası küçüklerde Uğur Altınel, çift kadınlarda Ebru Bulgurcu-Nurşen Şen, çift erkeklerde Hakan Güngör-Turan Akalın, tek kadınlarda Büşra Ün ve tek erkeklerde Hakan Güngör birinci oldu. Dereceye girenlere kupa ve madalyaları törenle verildi.

Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, törende, "Sizler asla engelli değilsiniz aksine bugün verdiğiniz bu mücadelelerle engelleri aştığınızı çoktan gösterdiniz. Asıl engelli olmak umutsuzluğa kapılmaktır, her an engelli olabilecek biz bireylere umut aşıladığınız ve örnek olduğunuz için teşekkür ederim" dedi.

Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30