17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
BODRUM CHP'DE SEVİNÇ VE POLEMİKLER BİRARADA...
Tarih: 25/05/2018
Kaynak: Kent Haber
BODRUM CHP'DE SEVİNÇ VE POLEMİKLER BİRARADA...
Bodrum CHP'de bir taraftan yeni üyelerin katılımının getirdiği sevinç, öte yandan ise 24 Haziran'da yapılacak Milletvekili seçimleri için partilerin YSK'ya listelerini iletmesinin ardından başlayan kırgınlık ve polemikler sürüyor.

24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve 27 Dönem Milletvekilliği seçimlerinin yapılmasına az bir zaman kala üye sayısını artıran CHP Bodrum İlçe Başkanlığı'na rekor bir katılım oldu. Farklı meslek gruplarından 51 kişiyi daha parti üyeliğine katan CHP Bodrum'da büyük bir sevinç yaşanıyor. Mumcular mahallesinde bulunan Bodrum Belediyesi Karaova Kültür Merkezinde gerçekleştirilen toplu katılım töreninde üyelere rozetleri takıldı.

Öte yandan, Muğla'nın en fazla seçmene sahip ve CHP'nin en yüksek oy potansiyeli olan ilçesi olan Bodrum'dan, CHP listelerinin seçilebilecek sıralarında aday olmaması ve Dr. Kerim Cangır'ın Parti Meclisi'nde görüşülen listede 5. sırada yer almasına rağmen, ertesi gün YSK'ya gönderilen listede adının olmaması ile başlayan tartışmalara, şimdi de 6. sıra milletvekili adayı Avukat Emine Yenilmez Aydemir'in eşi İbrahim Aydemir'in sosyal medya hesabında yaptığı paylaşımlar eklendi.

Önceki gece saatlerinde yaptığı paylaşımlarla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün ve CHP Bodrum İlçe Başkanı Recai Seymen'e yönelik oldukça sert ifadeler kullanan Aydemir'in bu açıklamaları, örgütteki tartışmaların devam ettiğini gösteriyor. İlçe Başkanı Recai Seymen'e oldukça yakın bir isim olan Emine Yenilmez Aydemir cephesinden gelen bu açıklamalar şaşkınlık yaratırken, İbrahim Aydemir'in paylaşımında kullandığı ifadeler şöyle;

"Kerim abi yerinden olur, Emine 3. sıradan 6. sıraya postalanir. Osman Gürün senin beklentilerinde Bodrum yok anladık. Sana destek olanları kandırmış olabilirsin, ilçe örgütünü bitirdin ama Bodrum kendime yapılanı unutmaz, Büyükşehire senin alternatifini doğurur. Bodrum'u unutanı biz daha çok unuturuz. Bodrum'a gelmeyeceksin bile yuhalanmamak için. Bodrum herşeyi biliyor. Sen Muğla merkezde seçtirdiğin Alban'la takıl, Bodrum'a gelmek sana eziyet olacak. Taraf olamayan bertaraf olur bu lafım sana Recai Seymen, Bodrum'u rezil ettin. Bodrum büyükşehir belediye başkanını arıyor."

KARAOVA'DA CHP'YE TOPLU KATILIM...

Diğer taraftan seçime yönelik çalışmalarını sürdüren İlçe örgütü, partiye katılan 51 yeni üye için bir katılım töreni düzenleyerek rozet taktı.

Düzenlenen toplu üye katılım törenine CHP Bodrum İlçe Başkanı Recai Seymen, Bodrum Belediyesi Başkan Yardımcısı Taner Uslu, Bodrum Belediyesi CHP’li Meclis Üyeleri, Yönetim Kurulu Üyeleri, CHP Muğla Milletvekili Adayı Emine Yenilmez Aydemir, Mahalle Temsilcileri ve çok sayıda partili katıldı.
Programda konuşan CHP Bodrum İlçe Başkanı Recai Seymen, 24 Haziran seçimleri öncesi, referandumda yaşanan sıkıntıları tekrar yaşamamak adına sandık eğitimlerinin önemine dikkat çekti. Son gelişmelerden sonra her geçen gün üye sayısını artırdıklarını belirten Seymen, "Bu toplu katılımlar partiyi güçlendiriyor. Bu bize daha da güç veriyor. Bugün rekor bir katılıma tanık olduk. Bundan sonra da bu oranlar artacaktır. Bu katılımlar 24 Haziran’da iktidara gelişimizin işaretidir" dedi.

Konuşmaların ardından yeni katılım sağlayan üyelere CHP Bodrum İlçe Başkanı Recai Seymen başta olmak üzere yönetim kurulu üyeleri ve mahalle temsilcileri tek tek rozetlerini takarak kutladılar.

Partililer ve yeni katılım sağlayan üyelerin toplu fotoğraf çekiminin ardından tören son buldu.Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum
aza
27/05/2018
seçilme
içlerinde birde aza seçilemeyen bir arkadaş da var.

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30