17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
AK PARTİ VE İYİ PARTİ’NİN ADAYLARI DA BELLİ OLDU
Tarih: 21/05/2018
Kaynak: Kent Haber
AK PARTİ VE İYİ PARTİ’NİN ADAYLARI DA BELLİ OLDU
AK Parti ve İYİ Parti’nin, 27. dönem Muğla milletvekili aday listeleri de belli oldu. Ak Parti’de listenin birinci sırasında 10 yıldır Bodrum’da ikamet eden Güllük eski belediye başkanı Mehmet Yavuz Demir yer alırken, İYİ Parti’de partinin Kurucular Kurulu üyesi Metin Ergun var.

24 Haziran'da yapılacak milletvekilliği seçimlerinde AK Parti Muğla milletvekili aday listeleri bugün belli oldu. Buna göre listenin birinci sırasında, 10 yıldır Bodrum’da ikamet eden Güllük eski belediye başkanı Mehmet Yavuz Demir var. İkinci sırada Ak Parti Genel Merkez Tanıtım ve Medya Başkan Yardımcılığı görevinde de bulunan Yelda Erol Gökcan yer alırken, 3’üncü sırada Muhittin Kayabaş, 4’üncü sırada Hüseyin Zafer Alkaya, 5’inci sırada Eylem Tan, 6’ıncı sırada Bodrum’dan aday olan Av. Kadir Dağlı, 7’inci sırada ise Arif Sert bulunuyor.

İYİ Parti listeleri de bugün belli oldu. Buna göre İYİ Parti’nin Muğla aday listesinde ilk sırada Kurucular Kurulu üyesi Metin Ergun, 2’inci sırada DP Genel Başkan Yardımcısı Ertan Küçükay, 3’üncü sırada Koray Hayvacı, 4’üncü sırada Peyami Cinaz, 5’inci sırada Nesrin Aştı, 6’ıncı sırada Cahit Karaöz, 7’inci sırada ise İzel Kuşkun yer alıyor.

Saat 17:00 itirabariyle seçime katılacak partiler listelerini YSK'ya sundular. YSK 26 Mayıs'ta Milletvekili Geçici Aday Listelerini yayınlayacak. Partilerin listelerdeki itiraz ve eksiklikleri gidermesinin ardından YSK 30 Mayıs'ta Milletvekili Kesin Aday Listelerini yayınlayacak.

Listelerde Ak Parti Bodrum'da ikamet eden bir isme 1. sırada yer vererek sürpriz yaparken, CHP, İYİ Parti ve MHP'nin en fazla seçmene sahip Bodrum'dan milletvekili aday listesinin üst sıralarında bir adayın bulunmaması ise tepki çekecek bir ayrıntı olarak görünüyor.


Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum
Erkin CAN
22/05/2018
ÇÜRÜMÜŞž SiYASET
Herşeye ışık hızıyla alışan bizler,siyasetteki yozlaşmaya alışamadık heralde ki şaşırmaya devam ediyoruz.Haberiniz var mı bilmiyorum ama “Deniz BAYKAL” yine adaymış.Kaçıncı kez bilmiyorum ama çiş yapmaya yardımla giden birinin Ülkenin yönetilmesine talip olması çok düşündürücü değil mi. Canım ülkemde koltuk sevdası böyle bişey.En ufak dernek,oda,muhtarlık,encümene bakın,oturanın bir daha kalkamadığını göreceksiniz.Bir şey çok zor bulursunuz buralarda;eğitimli ya da meslek sahibi insan.10 kişiden 8 inin mesleği ya Babadan ya da Dededen kaşarlı siyasetçidir.Donanımlı,meslek sahibi ve duyarlı insanlar siyasete bulaşmadıkça da böyle devam edecek.”Hayatınızın kalitesini yaptığınız seçimler belirler”sözü çok doğru.Herkes layığıyla yönetilir.Muğla sıralamasında ilk sıralarda Bodrum adayı olması yine de üzücü.ޞimdiden hayırlı olsun. Erkin CAN
lygdamis
21/05/2018
Bodrumun temsil edilememesi
Maalesef 3 partide de gerçekten Bodrumu temsil edecek seçilebilir aday yok. Bu ülkenin fabrikasyon siyasetinin sonucumu yoksa Bodrum yerel teşkilatlarda mı sorun var? bu durumda çöplük yanmaya devam eder, yeni milyon metrekarelik yatırımlarda haber olmaya devam eder.

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30