17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
4 KADIN YELKENCİ AKDENİZ’E AÇILDI
Tarih: 19/05/2018
Kaynak: Kent Haber
4 KADIN YELKENCİ AKDENİZ’E AÇILDI
Geçen yıl Bodrum’dan deniz yoluyla Adriyatik'e yelken açan 4 Türk yelkenci kadın, bu kez de Akdeniz'de 44 gün sürecek barış yolculuğuna çıktı.

Denize ve yelkene gönül veren dört kadından oluşan “Deniz Tutkusu Seyirde” ekibi Bilgisayar Programcısı Kaptan Neşe Hasipek, İstatistikçi Ceyda Güleçyüz, Şehir Plancısı Şule Kükrer ve Gazeteci Ferda Volkan, son kara hazırlıklarını tamamladı. Ekip önceki akşam Milta Bodrum Marina’da düzenlenen uğurlama kokteylinde Barış seyrini destekleyenlerle bir araya geldi. Deniz Tutkum Seyirde ekibi bu sabah saatlerinde “Yurtta Barış, Dünyada Barış” sloganıyla 44 günlük yelken yolculuğuna uğurlandı. Ekip, 22 limana uğrayıp bin 300 mil yelken yapacak.

KADINLAR KARŞILAYACAK

Doğaya, denize, yelkene, barışa tutkun kadınların büyük desteğini kazanan Tutkumm ekibi, konaklayacağı 22 limanda kadın yelkenciler tarafından karşılanacak. Limanlarda “Tutkumm Barış Seyri” sunumlarla anlatılırken, Girne’de Şule Kükrer ve Ferda Volkan’ın seyir fotoğraflarından oluşan bir sergi açılacak. Fotoğraf sergisi, 16 Temmuz'da Turgutreis D Marin, 6 Ağustos’ta da Bodrum Trafo’da tekrarlanacak.

Kendilerine gösterilen büyük ilgiden cesaret ve güç aldıklarını söyleyen Kaptan Neşe Hasipek, “Yurtta barış, dünyada barış ilkesiyle Akdeniz’i İskenderun’a kadar geçeceğiz. Kıbrıs’ta Karpaz ve Girne’ye gidip aynı rotayla geri döneceğiz. Bin 300 millik seyrimizde 22 durağımız olacak. Seçim için üç gün Finike'de konaklayıp, oy kullanmaya gideceğiz. Bu yıl ekibimiz daha zengin, ana ekibimize değişik etaplarda 20 kadın yelkenci de eşlik edecek. Kadınlar olarak yelkenle barış çağrısı yapacağız. Kadınların gücünü ve üretkenliğini denizde de göstermek istiyoruz” dedi.

Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum
saçma
21/05/2018
suç duyurusu
bu belediyenşn görevi millet geziye çıksın die sponsor olmakmı.buradan savcılara sesleniyorum bunu bir araştırın.benim vergimle millet geziye çıkıyor böyle sçmalık görülmemiştir.

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30