17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
ANAOKULU ÖĞRENCİLERİ SERGİ AÇTI
Tarih: 17/05/2018
Kaynak: Kent Haber
ANAOKULU ÖĞRENCİLERİ SERGİ AÇTI
TED Bodrum Koleji Anaokulu öğrencilerinin yıl boyunca çeşitli tekniklerle yaptıkları çalışmalardan oluşan “Sanata İlk Adım” sergisi düzenlenen törenle açıldı.

TED Bodrum Koleji Anaokulu’nda eğitim gören 82 anaokulu öğrencisi, 2017-2018 eğitim yılı içinde Dünyanın önde gelen sanatçılarından esinlenerek yaptıkları resim ve seramikten oluşan 200 çalışması Dibeklihan Yıldız Kenter Sanat Galerisi'nde sergileniyor. Sergide ayrıca öğrencilerin fotoğraf sanatçısı Ara Güler’den esinlenerek değişik duygu ifadelerini fotoğrafladığı 95 adet portre de var.

Bugün öğleden sonra düzenlenen törenle açılan “Sanata İlk Adım” sergisine öğrencilerin aileleri yoğun ilgi gösterdi. Açılışın ardından davetliler sergiyi gezdi.

Sergi hakkında Kent Haber’e bilgiler veren TED Bodrum Koleji Ana Okulu Koordinatörü Sibel Özkul, şu ifadelere yer verdi:

“Tüm yıl boyunca en çok önemsediğimiz etkinliklerden bir tanesi. Çünkü çocuklarımızın sanatı sevsin ve sanatçıyı tanısın istiyoruz. Onları çağdaş sanatçılarla buluşturuyoruz. Her ay bir sanatçının hayat hikayesini öğreniyorlar. Bu sanatçıları çeşitli etkinliklerle tanıtıyoruz. Bazen drama yapıyoruz bazen sınıfta anlatıyoruz. Bir ay boyunca hem sınıf içerisinde hem de anaokulu koridorunda sanatçının yaptığı resimleri sergiliyoruz. Çocuklarımız sanatçıyı ayırt edici özellikleri ile tanıyorlar. Mesela Frida’yı kaşları ile sevmişlerdi, Dali’yi bıyıklarıyla tanımışlardı. Böyle özellikleri akıllarında kalıyor. Sanatçılara kendi yorumlarını katıyorlar. Ya bireysel ya da sınıfça eserler ortaya koyuyorlar.Biz de yılın sonunda Dibeklihan’da bir aylık bir sergi açıyoruz ve bir yıl boyunca yapılan eserlerden oluşan bir sergi açıyoruz.”

Sergide 82 öğrencinin 200’ü aşkın eserinin sergilendiğini anlatan Özkul, konuşmasını şöyle tamamladı:

“Resim var, seramik var. Bu sene fotoğraf da ekledik. Çünkü bu sene Ara Güler’i de tanımalarını istedik. Ara Güler’i tanıdılar, fotoğraf makinesini tanıdılar. Fotoğrafçılığın nasıl bir sanat dalı olduğunu öğrendiler. Bununla ilgili değişik portre çalışmaları yaptık. Duygu ifadelerinin yer aldığı toplamda 95 portre çalışması da sergileniyor. Bence sergi salonun en vurucu köşelerinden bir tanesi.”

Sergi, 1 Haziran tarihine kadar açık kalacak.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2019 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30