17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
HDP MİLLETVEKİLİ DORA, AÇIK GÖRÜŞ'E KATILDI
Tarih: 17/05/2018
Kaynak: Kent Haber
HDP MİLLETVEKİLİ DORA, AÇIK GÖRÜŞ'E KATILDI
Gazeteci-Yazar Ayhan Ongun’un hazırlayıp sunduğu, Kent TV ekranlarında canlı olarak yayınlanan Açık Görüş programına konuk olan HDP Mardin Milletvekili Erol Dora, yaklaşan seçimlere ilişkin görüşlerini açıklayarak, Ayhan Ongun’un sorularını yanıtladı.

Süryani bir aileden gelen, Ermeni okullarında eğitim gören, Kürtlerin yoğun olarak siyaset yaptığı HDP'de milletvekiliği yapan Erol Dora, bir dizi temaslarda bulunmak ve partisinin Muğla aday adaylarını tanıtmak üzere Bodrum’a geldi.

24 Haziran seçimlerinin Ak Parti'nin gerilemesini durdurmak ve baraj altında kalacağı kesin MHP'yi kurtarmaya yönelik olduğunu iddia eden Dora, tutuklu bulunan Cumhurbaşkanı adayları Selahattin Demirtaş'ın bir an önce salıverilmesi çağrısında bulunarak özetle şu görüşlere yer verdi;

“Olağanüstü hal koşullarında yapılan bir seçim zaten meşruiyeti sorgulanır durumdadır. İktidar partisinin oluşturduğu Cumhur ittifakı ve onun karşısında oluşan muhalefet ittifakı, HDP’yi dışarda tutmak ve hatta baraj altında bırakmak istiyorlar. Cumhurbaşkanı adayımız Selahattin Demirtaş’ı cezaevinde tutarak kamuoyu vicdanında da bu seçimlerin meşruiyetine gölge düşürmüşlerdir. Ancak tüm engellemelere karşın biz bir Türkiye partisi olarak tüm farklı etnik, sosyal ve siyasi kesimlerden oluşan zengin insan potansiyelimiz ve inançlı kadrolarımızla geçmişte olduğu gibi bu kez de barajları yıkıp geçeceğiz. Sevgi, barış ve hoşgörü kenti Bodrum'dan bir kez daha iktidara ve halkımıza sesleniyorum. Cumhurbaşkanı adayımız Selahattin Demirtaş’ı serbest bırakarak, hem adil bir seçim ortamının oluşmasını sağlayın, hem de Türkiye’yi tüm dünyaya karşı bu demokrasi ayıbından kurtarın” dedi.

Bir soru üzerine; Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci tura kalması halinde nasıl bir tavır alacaklarına ilişkin parti olarak alınmış bir kararın olmadığı ifade eden Dora, "temsilde adaletin sağlanması, demokratik bir Türkiye’nin oluşması, hukukun üstünlüğü ve eşit yurttaşlık temelinde barış içinde birarada yaşayabilmenin koşullarını yaratmak için mücadelemizi sürdüreceğiz" dedi.

Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2019 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30