17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
RAMAZANLA BİRLİKTE SAHİLLERDE YOĞUNLUK AZALDI
Tarih: 17/05/2018
Kaynak: Kent Haber
RAMAZANLA BİRLİKTE SAHİLLERDE YOĞUNLUK AZALDI
Ramazan ayının başlamasıyla birlikte Bodrum sahillerinde yerli turist sayısı azaldı.

Sezon başında yerli turistlerin de yoğunluk oluşturduğu Bodrum sahillerinde, Ramazan ayının başlamasıyla yoğunluk azaldı. İlçedeki bazı plajlarda yabancı turist sayısının yerli turiste nazaran daha fazla olduğu görüldü. Denizin tadını ise çocuklar ve yabancı turistler çıkardı.

Turizmin çok iyi geçeceğini söyleyen Royal Arena Otel Yönetim Kurulu Başkanı Tarık Taşdemir, Ramazan ayı nedeniyle yerli turistte bir düşüş olduğunu ama yabancı turistlerin bu açığı kapatacağını ifade ederek, Ramazan ayının tüm Müslüman alemine hayırlı olmasını diledi. Taşdemir, seçim sonrasında turizmin daha da iyi olacağını söyleyerek şu sözlere yer verdi:

“Bu sene diğer yıllara göre farklı bir yıl olacak Türkiye için. Türkiye 24 Haziran seçimlerinin ardından şahlanacak buna bütün iş adamlarının inanmasını istiyorum. Türkiye 2023 hedeflerine 2020’de ulaşacak turizmde. Türk Hava Yolları farklı bir strateji izlemeye başladı. Bu durum Türkiye’nin daha iyi noktalara gelmesi için büyük fayda sağlayacak. Türkiye’nin tek eksiği festivaller. Toplumdaki algıyı kırmak ve turizmdeki hedeflere 3 yıl daha erken ulaşabilmek için festivallere ihtiyacımız var. Dünyada bunu yapan ülkelerden örnek alıp bunu Türkiye’de başarmamız lazım. 3’üncü hava limanından sonra farklı bir noktada olacak Türkiye. Türkiye turizm ve ekonomi konusunda tedirginliğini gidermiş olacak” dedi.

Ambrosia Otel Yönetim Kurulu Başkanı Zeynel Kılıç ise Bodrum’daki turist sayısı geçen yıl ile kıyaslandığından yüzde 70’e varan bir yükselme söz konusu olduğunu belirterek, “Otellerin doluluk oranında ise ciddi bir artış söz konusu. Ramazan ayından dolayı yerli turistte ciddi bir düşüş var. Avrupa’dan gelen yabancı turistlerle biz o boşluğu kapatmış durumdayız. Ramazan ayı bittikten sonra Ramazan Bayramı ile beraber okulların açılmasına kadar 3 aylık bir dönem boyunca bizim tesisimiz ve Bodrum yüzde yüz bir doluluk yakalıyor” dedi.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2019 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30