17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
BİTEZ'DEKİ ÇALIŞMALARA DA TEPKİ VAR!
Tarih: 16/05/2018
Kaynak: Kent Haber
BİTEZ'DEKİ ÇALIŞMALARA DA TEPKİ VAR!
Bodrum’da son günlerde sık sık gündeme getirdiğimiz altyapı çalışmalarına bir yenisi daha eklendi. Bitez Mahallesi’nde geçtiğimiz günlerde başlayan altyapı çalışmalarından hayli dertli olan esnaf, yolun kazıldığı sırada bir de su borusunun patlatılıp, internet hatları koparılınca çileden çıktı.

Yarımada’nın birçok noktasında hem Muğla Büyükşehir Belediyesi hem de Bodrum Belediyesince altyapı çalışmaları yürütülüyor. Turizm sezonu başına rastgelen düzenlemeler, zamanlaması nedeniyle esnaf ve vatandaşın tepkisini çekerken, çalışmalar sırasında su ve iletişim hatlarına zarar verilmesi Bodrumluları iyice çileden çıkarıyor. Esnaf, yerli ve yabacı turistlerin ilçeye gelmeye başladığı şu günlerde, Türkiye’nin Dünyaya açılan pencerelerinden biri olan ilçedeki bu manzaraya tepkisini dile getiriyor.

Bitez Mahallesi 1306 Sokak’ta da geçtiğimiz günlerde Bodrum Belediyesince yol düzenleme çalışmaları başlatıldı. Sahile çok yakın bir bölgede yürütülen işlemler, hem bölgedeki ulaşımı zorlaştırıyor hem de kötü görüntüye sebebiyet veriyor. Çalışmalar sırasında su ve iletişim hatlarına zarar verilmesi ise ayrı bir sorun teşkil ediyor.

Bölgede hizmet veren bir esnaf, “Bu çalışmalar kış aylarında yapılamaz mıydı? Bu manzarayı gören turist bir daha buraya gelir mi? Bütün kış zaten yattık, tam iş yapacağımız zamanda yollarımız kazılıyor. Çalışmaların bir an önce bitirilmesini istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum
Bitez esnaf
16/05/2018
Belediye çalışıyor
Bitez e turist gelmiyor esnaf dertli ödemeler geliyor Vergi si var işgaliye si var Bağkur ü var işçi si var Ama belediye ne yapıyor yol çalışması ne zaman mayıs 16 Sonra da esnaf diyorlar dertli Ednaf ın zararı nı kim karşıla yacak belediye mi büyük şehir mi

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2019 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30