17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
BODRUM’DA 2. GELENEKSEL ÇOCUK OYUNLARI ŞENLİĞİ
Tarih: 16/05/2018
Kaynak: Kent Haber
BODRUM’DA 2. GELENEKSEL ÇOCUK OYUNLARI ŞENLİĞİ
Bodrum’da “2. Geleneksel Çocuk Oyunları Şenliği” gerçekleştirildi. Şenlikte çocuklar unutulmaya yüz tutmuş oyunları oynadılar.

Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından çocukların liderlik etme, kurallara uyma, paylaşmayı bilme, zamanı verimli kullanma becerilerini kazanması ve kendi oyun kültürünü tanıması amacıyla “2. Geleneksel Çocuk Oyunları Şenliği” düzenleniyor.

Sabah saatlerinde Binnaz Karakaya Kapalı Spor Salonu’nda 8 ilkokul ve 22 ortaokuldan 400 öğrencinin katılımı ile yapılan şenlik, saygı duruşundan bulunulup İstiklal Marşının okunması, ardından öğrencilerin gösteriler sunmasıyla başladı.

Daha sonra oyunlar geçildi. “2. Geleneksel Çocuk Oyunları Şenliği”nde öğrenciler, mendil kapmaca, koşmalı üç taş, yakan top ve tombik oyunlarını oynadılar. Yarımada’nın farklı okullarından öğretmenlerin hakemlik yaptığı şenlikte öğrenciler birbirleriyle kıyasıya yarıştı. Tribünleri dolduran öğrenciler de tezahüratlarla arkadaşlarını destekledi.

Projenin yürütücülerinden Demir Topal Ortaokulu Müdür Vekili Arzu Gül, Kent Haber’e yaptığı açıklamada şu bilgileri aktardı:

“Biz öğretmenler biliriz ki, çocuklar için oyunlar önemlidir ve çocuklar hayatı oyunlarla öğrenir. Biz de Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak unutulmaya yüz tutmuş olan mendil kapmaca, tombik oyunu, kaleli yakan top ve koşmalı 3 taş adını verdiğimiz hepimizin bildiği SOS oyununu çocuklarımıza tekrar hatırlatmak, liderlik, beceri, zamanı yeterli kullanabilme ve onları bu oyunlarla tekrar buluşturabilmek adına bu şenliği yapıyoruz. Bugünkü etkinlikte 22 ortaokul ve 8 ilkokuldan yaklaşık 400 öğrenci yarışıyor. Öğrencilerimize bugün hem oyunlar oynatacağız, hem kuralları hatırlatacağız hem de birlikte paylaşmayı öğrenecekler.”

Şenlik sonunda dereceye girenlere madalyaları verildi.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30