17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
SGK TEŞVİKLERİ VE MEVZUATTAKİ DEĞİŞİKLİKLER ANLATILDI
Tarih: 15/05/2018
Kaynak: Kent Haber
SGK TEŞVİKLERİ VE MEVZUATTAKİ DEĞİŞİKLİKLER ANLATILDI
Bodrum Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası ve Muğla Sosyal Güvenlik (SGK) İl Müdürlüğü işbirliği ile “İstihdam Teşvikleri Ve Sosyal Güvenlik Mevzuatında Yapılan Son Değişiklikler” konulu seminer düzenlendi.

Sabah saatlerinde Herodot Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen ve Muğla SGK İl Müdürü Ahmet Ekecan ve Sosyal Güvenlik Denetmeni Emre Haseki’nin sunum yaptığı seminere, çok sayıda dinleyici katıldı.

Seminer öncesi konu ile ilgili Kent Haber’e bilgiler veren Bodrum Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanı Barış Erdoğan, şunları söyledi:

“Muğla Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğümüzün katkıları ile şu an güncel olan SGK teşvikleri ve SGK mevzuatındaki değişiklikleri burada hep beraber meslek mensupları ve kamuoyu ile değerlendireceğiz. Amacımız, yeni çıkan 7103 sayılı yasanın bazı maddeleri Sosyal Güvenlik Mevzuatını kapsayan çok önemli hükümler içeriyor. Bu hükümleri hep beraber masaya yatıracağız. Kamu ve özel sektörün bugün içerisinde bulunduğu ekonomik durum da göz önüne alarak yapılandırmalar, teşvikleri masaya yatıracağız. İnşallah faydalı bir seminer olacak. Bu bağlamda aramızda olan sayın müdürümüze çok teşekkür ediyorum” dedi.

Muğla SGK İl Müdürü Ahmet Ekecan ise seminerde ele alacakları konular ile ilgili şu bilgileri aktardı:

“Bugün özellikle üzerinde duracağımız konuların başında 7103 sayılı yasamızla gelen istihdam teşvik paketleri. Bunun ince detaylarına gireceğiz. Bununla ilgili henüz genelde çıkmamış olsa da ana hatları zaten belli. Daha önceki torba yasalarla çıkan SGK mevzuatındaki yeniliklerden bahsedeceğiz. Akabinde de yeni gelecek olan yapılandırma yasamızla ilgili de mevcut borçların yapılandırılması ile ilgili genel esasları ele alacağız. Daha önceki yapılandırma yasaları ile gelmemiş birkaç tane değişikliğimiz var, onları da anlatacağız. Amacımız bütün SGK mevzuatının tam ve anlaşılabilir şekilde herkese anlatmak, uygulamadaki sıkıntıları gidermek. İş ve işlemlerin rahat ve doğru bir şekilde yapılabilmesini sağlamak adına üzerimize ne düşüyorsa onu yapıyoruz” dedi.

Meslek mensupları, işverenler, şirketlerin insan kaynakları departman sorumluları, 4-b’liler (Bağkur’lular), sigortalıları yakından ilgilendiren seminerde Milli İstihdam Seferberliği kapsamındaki yeni teşvikler, yeni çıkacak olan borç yapılandırma iş ve işlemleri, Sosyal Güvenlik mevzuatındaki yeni değişiklikler ve kurum uygulamaları detaylarıyla anlatıldı.Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2019 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30