17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
ASIRLIK AĞAÇLARDAN PREMİUM MADALYALI ZEYTİNYAĞI
Tarih: 15/05/2018
Kaynak: Kent Haber
ASIRLIK AĞAÇLARDAN PREMİUM MADALYALI ZEYTİNYAĞI
Rixos Premium Bodrum’un daha önce Gümüş Madalya ile ödüllendirilen zeytinyağları, bu yıl düzenlenen yarışmada en yüksek derece olan “Premium Madalya” kazandı.

3 yıldır Zeytindostu Derneği ile ortak çalışmalar yürüten Rixos Premium Bodrum’un, her yıl otel personeli ve müşterileri tarafından toplanan zeytinlerden elde edilen zeytinyağı, “Ulusal Zeytinyağı Oscarları”nda yarışıyor. Bodrum Torba koyunun Zeytinlikahve Mevkii’nde bulunan Rixos Premium Bodrum, bu sene üçüncü kez bölgenin tek Zeytin Festivaline ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.

180 dönümlük arazisinde, 11 tanesi "Anıt Ağaç" niteliğinde, sayısı 300‘ü geçen 50 ile 700 yaş arası zeytin ağacı barındıran otel, her sene zeytin zğaçlarının mahsüllerini misafirleri ile hasat ederek Bodrum ve Ege bölgesinin en önemli değerlerinden biri olan zeytin ve zeytinciliği destekliyor.

Rixos Otel'de düzenlenen, bu özel zeytinyağları ile hazırlanmış yemeklerin ikram edildiği gecede ödül, Zeytindostu YK üyeleri Atilla Totoş ve Feridun Kaykı tarafından Genel Müdür Mehmet Tulunay’a takdim edildi. Tulunay, bu sene tesiste biri hasat için olmak üzere 2 defa Zeytin festivali düzenleneceğini belirtirken, biri 4 Temmuz diğeri Eylül sonunda yapılacak olan festivallerin Ege ve Bodrum’un tüm yöresel değerlerinin de tanıtılacağı büyük bir etkinlik ile markalaştırmayı arzu ettiklerini belirtti.

Rixos Bodrum'un limitli miktarlarda üretilebilen bu zeytinyağları doğal bir ilaç ve şifa kaynağı olarak nitelendiriliyor.


Muhabir: Zeki Özkeskin
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2019 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30