17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
KADIN ÖĞRETMENİN SKANDAL İLİŞKİSİ HAYATLARI KARARTTI!..
Tarih: 14/05/2018
Kaynak: Kent Haber
KADIN ÖĞRETMENİN SKANDAL İLİŞKİSİ HAYATLARI KARARTTI!..
Bodrum'da yaşanan inanılmaz bir olaylar zinciri, 17 yaşında bir çocuğun cezaevine girmesi, bir kişinin hastanelik olması ve bir ailenin yaşamının kararması ile sonuçlandı. Yalıkavak'taki bir lisede geçen yıl sözleşmeli öğretmen olarak çalışan bir kadın öğretmenin, öğrencisi olan 15 yaşındaki bir erkek çocuğu ile birlikte olması ile başladığı iddia edilen olaylar, bu kadar da olmaz dedirtti.

Bodrum’un Yalıkavak Mahallesi’ndeki bir lisede, geçtiğimiz yıl sözleşmeli öğretmenlik yapan 30’lu yaşlardaki evli ve 2 çocuk annesi S.E. ile o dönemde 15 yaşındaki öğrencisi S.U. arasında başlayan skandal ilişki, gencin kadının eşini bıçaklayıp tutuklanması ile sonuçlandı. Yaşanan olayın ardından gencin ailesi, oğullarının öğretmeni tarafından cinsel istismara uğradığını ve bunun sonucu olarak suça itildiğini ifade ederek isyan etti.

2016-2017 Eğitim Öğretim Yılı’nda Yalıkavak Mahallesi’ndeki Halil İbrahim İper Lisesi’nde sözleşmeli Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni olarak çalışmaya başlayan evli ve 2 çocuk annesi 30’lu yaşlardaki S.E., iddiaya göre bir süre sonra o dönem 15 yaşında olan öğrencisi S.U.’ya ilgi göstermeye başladı. Okulun ikinci döneminde S.U. ile samimiyetini daha da arttıran öğretmen, öğrencisi ile sık sık kantinde oturup uzun süren sohbetler etti.

2016-2017 Eğitim Öğretim Dönemi sonlarında ise S.E. isimli öğretmen öğrencisi S.U.’yu bir tanıdığının boş olan evine davet edip burada ilişkiye girdi. Birkaç ay sonrasında ise durumu fark eden S.E.’nin eşi S.E. arasında sorunlar yaşanıp, devam eden süreçte ise S.E. Aydın’daki ailesinin yanına taşındı. S.E., öğrencisi S.U.’yu zaman zaman Aydın’a da çağırarak görüştü.

Geçtiğimiz 29 Nisan günü öğrencisi S.U.’ya ulaşan öğretmen S.E., eşi ile yaşadıkları Yalıkavak Mahallesi’ndeki evlerine gitmesini, o gece eşinin nöbetçi olacağını evde kimsenin olmadığını, kendisine ait değerli eşyaları alıp kendisine iletmesini istedi. Bunun üzerine gece saat 03.00 sularında eve giden genç, S.E.’nin tarif ettiği yerlerde eşyaları ararken o esnada yatak odasında yatan eşi ile karşılaştı. Kadının eşinin yastığının altındaki silahını alıp hamle yaptığı sırada S.U., daha önceden mutfaktan aldığı bıçağı sallayarak S.E.’nin eşini yaraladı. Daha sonra evden kaçtı.

Durumdan haberdar olan gencin babası İlyas U. ertesi gün oğlunu karakola götürerek evden aldığı eşyalar ile birlikte polise teslim etti. Gözaltına alınan lise öğrencisi genç, çıkarıldığı mahkemece kasten adam öldürmeye teşebbüs suçundan tutuklandı. Kadının olayda yaralanan eşi ise hastanede tedavi altına alındı.

Yaşanan olayın ardından perişan olan gencin ailesi ise oğullarının öğretmeni tarafından cinsel istismara uğradığını ve bunun sonucu olarak suça itildiğini ifade ederek yaşananlara isyan etti. Olayda ihmallerin olduğunu iddia eden aile, çocuklarının hayatının karatıldığını ifade ederek sorumluların cezalandırılmasını istedi.

Konu ile ilgili Kent Haber’e açıklama yapan ailenin avukatı Erdinç Bayhan, olayı şöyle özetledi:

“Yalıkavak Halil İbrahim İper Lisesi’nde eğitim görmekte olan S.U. isimli bir öğrenci, S.E. isimli öğretmeninin etkisinde kalarak, öğretmeni tarafından uzun süre taciz edilerek, sonuç itibariyle de cinsel istismarına maruz kalarak öğretmenin eşini yaralamış ve şu an cezaevinde yatmakta. S.U, 30 yaş civarında bir öğretmen. Olayların başladığı tarihte S.U. 15 yaşında. Dolayısıyla Türk Ceza Yasası’ndaki küçük kavramını tam olarak karşılayan bir yaş grubunda. 15 yaşındaki bir çocuğa yönelik cinsel istismar ciddi bir suçken ve bunu eşi daha sonra öğrenip S.U.’yu karakola çağırtıp karakolda ifadesini aldırttığını öğrendik. Buna rağmen olayın adli açıdan herhangi bir işlem yapılmamış ve örtbas edilmeye çalışılması vahim bir nokta. Daha sonra öğretmen, Aydın’daki ailesinin yanına gidiyor. Burada yine S.U.’yu çağırarak görüşmeye devam ediyor. Daha sonra S.U.’yu arayıp Bodrum’daki evlerine girmesini ve evdeki değerli eşyaları alarak kendisine iletmesini istiyor. Hatta kocasının kendisini ölümle tehdit ederek kendisine ‘seni bu mermi ile vuracağım’ diye gösterdiği mermiyi de bulunduğu yeri tarif etmek suretiyle kendisine iletmesini istemiştir.

Olay günü olan 29 Nisan’da S.U. ile tekrar görüşüp eşinin o gün nöbetçi olduğunu, evde olmadığını söyleyip güvenlik kameralarının yerini tarif edip site içindeki kameralara görünmeden gece geç vakitte eve girmesini ifade etmiş. Balkon kapısının arızalı olduğu ve kilitlenemez durumda olduğunu, dolayısıyla o kapıyı kullanarak içeri girmesini, değerli eşyaların yerlerini tarif ederek onları bulunduğu yerden almasını ve kendisine bir an önce ulaştırılmasını istemiş. S.U.'da gece 03.00 civarında evde kimsenin olmadığını düşünüp balkondaki arızalı kapıdan içeri girmiş. İçeriden bazı eşyaları almış. İçeriye girdikten sonra ne olur ne olmaz diye onların mutfağından eline bir bıçak almış. Eşyaların bazılarını bulamamış. Onlara bakınırken o esnada uyanan S.E.’nin kocası yastık altından tabancasını çıkarıp yataktan fırlayarak S.U.’nun üzerine hamle yapınca panikle korkuyla elindeki bıçağı savurarak yaralamış ve olay yerinden kaçmıştır.”

HUKUKİ ANLAMDA ÇOK VAHİM BİR OLAY!

Olayın hukuki anlamda çok vahim bir olay olduğuna işaret eden Av. Bayhan, açıklamasına şöyle devam etti;

“Birincisi bu çocuğun yaşı küçük olmasına rağmen bir öğretmenin kendisine güvenle teslim edilen bir küçüğe cinsel istismarda bulunması. Hele hele de öğrenciyi sınıfta bir başka öğretmenin dersinden çıkararak kantinde zaman geçirmesi, okul dışında birlikte zaman geçirmek çok dikkati çeken olaylar olmasına rağmen buna bir dur diyen bulunmaması, bu durumun daha vahim hale gelmesini engellememeleri, okul içerisinde disiplin yetersizliğinden çocuğun bu kadar ileriye götürülmesine göz yumulması çok vahim. Şu ana kadar da bu olayın duyulmasını engellemek açısından çaba gösteriliyor. Adliyede 2 ayrı savcının eline dosya. Dosya tekemmül etmiş durumda değil. Aile gerçekten mağdur, çocuk içeride mağdur. Eğitim dönemi bitmek üzere, çocuk cezaevinde. Gerçekten çok üzücü bir durum” ifadelerini kullandı.

Küçüğü ileri derecede engelli ve bakıma muhtaç 2 çocuk sahibi olan baba İlyas U. İse ailece perişan olduklarını ifade ederek isyanını şu sözlerle dile getirdi:

“Bir baba olarak biz kızımızdan korkarken, oğlumuzun başına gelen olaydan dolayı şaşırdık. 16 yaşındaki bir çocuğu öğretmeninin yoldan çıkarıp bu duruma getirmesi kabul edilebilecek bir şey değil. Biz dışarıdan korkup okul emniyetli diye çocuğumuzu okula gönderirken, başına okulda böye bir şey gelmesi çok üzücü. Demek ki sadece kız çocuğuna sahip çıkmak gerekmiyor, oğlan çocuğuna da sahip çıkmak gerekiyor. Böyle bir durumu yaşamadığımız için bilmiyorduk. Çok üzgünüz. Aslında söylenebilecek bir şey yok. Biz oğlumuzun bir arkadaşı olduğunu biliyorduk ama okuldan bir öğrenci diye biliyorduk. Ama biz okulda öğretmenlik yapmış bir kadın olduğunu öğrendikten sonra öldük. 2 çocuklu bir öğretmenden beklenebilecek bir şey değil. İkinci çocuğumuz engelli olduğu için eşim zaten onunla ilgilenmek durumunda. Ama normal çocuğumuzu engelli bir bireyin altına indirebilmeleri olacak şey değil. Bizim sağlam çocuğumuzu öldürdüler. Eşim perişan, kızım daha da perişan” dedi.

BEN OĞLUMU OKULA YOLLADIM, BAŞTAN ÇIKARILMAYA DEĞİL

Gencin annesi Hanımşah U. İse “Ben çocuğumu okula yolladım. Baştan çıkarılsın diye değil” dedi. Konuşurken gözyaşlarına hakim olamayan anne, şu ifadeleri kullandı:

“Ben zaten yaralı bir anneydim. Bunu bana yaşatmamaları lazımdı. Zaten engelli bir çocuğum vardı. Beni nasıl böyle bir duruma soktular, hala inanamıyorum. Adaletin bir an evvel yerini bulmasını istiyorum. Ben her türlü mağdurum. Ben kahroluyorum, diyecek bir şey yok. Ben çocuğumun okula gitmesi için uğraştım. Çocuğumun hayatını mahvettiler. Çocuğumu gördüm perişan haldeydi. Bir an evvel adalet yerini bulsun. Engelli kızım Dila’ya bakamaz hale geldim” dedi.

KENDİ HALİNDE BİR ÇOCUKTU...

Oğlunun kendi halinde bir çocuk olduğunu savunan anne, kafası karıştırılan küçük bir çocuğun suça itildiğini iddia ederek şunları söyledi;

“Benim oğlum kendi halinde bir çocuktu. Şu ana kimseyle bir sorun yaşadığı olmamıştır. Kimseyle kavga etmemiştir. Oğlum nasıl bu hale geldi. Nasıl bu duruma getirdiler. Oğlum okuldan eve evden okula giderdi. Herkes çocuğunu okula okusun diye yolluyor, baştan çıkarılsın diye değil. Bir an evvel özgürlüğüne kavuşup okula devam etmesini istiyorum” şeklinde konuştu.

Öte yandan S.U.'nun ve babası İlyas U.' ile öğretmen S.E.'nin eşi S.E.'nin, polis ve savcılıkta olayla ilgili verdikleri ifadeler ışığında, hakkında azmettirici olarak yakalama kararı çıkarılan S.E.'nin firari olarak arandığı ancak henüz yakalanamadığı öğrenildi.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum
metin tonka
15/05/2018
asıl suçlu dışarda
bu öğretmenin ALLAH bin belasını versin .coçoğun hiçbir sonuçu günahı yok serbet bırakılsın .asıl suçlu dışarda geziyor ...

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2019 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30