17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
GARGANTUA BİRİNCİ OLDU
Tarih: 14/05/2018
Kaynak: Kent Haber
GARGANTUA BİRİNCİ OLDU
Era Bodrum Yelken Kulübü tarafından düzenlenen OTOKAR Tırhandil Cup 2018 Kış Trofesi VI. Etap mücadelesi ile sona erdi. Etap sonunda ödül töreni düzenlenerek dereceye giren tırhandil ekiplerine ödülleri verildi.

Bodrum'a özgü olan ve Bodrum’da deniz sevdalılarının sahip çıktığı, geçmişin denizci tekneleri Tirhandil Yelken Yarışı bu yıl ikinci kez organize edildi. 6 etap sonunda Gargantua Genel Klasmanda birinci, Hızır ikinci, Alice ise üçüncü oldu. Mandalin’de düzenlenen ödül töreninde dereceye giren teknelerin ekiplerine, organizasyona destek olan, sponsor olan kişi ve kurumlara, görev alan organizasyon komitesi üyelerine kupalar ve plaketler verildi.

Törende bir konuşma yapan Tirhandil Cup Organizasyon Komitesi Başkanı Erdem Ağan, bu seneki yarışların çok çekişmeli geçtiğini ifade ederek “Son ayağa kadar sıralamanın ne olacağı belli değildi. Ne yazık ki bu sene hava çok sertti. Kazasız belasız bir trofe atlattık. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Era Bodrum Yelken Kulübü Erman Aras ise bu yıl 30’uncusu yapılacak The Bodrum Cup kapsamında yelkenlilerle İstanbul Boğazı’nın geçileceği bir etap düzenleneceğini ve bu etaba Bodrum’dan bir tırhandilin katılmasının kendilerini çok mutlu edeceğini söyledi.

Ödül Törenine Belediye Başkan Vekili Niyazi Atare, ana sponsor Otokar yönetim Kurulu Başkanı Halil Ünver, Era Yat kulüp adına Erman Aras’ın da aralarında olduğu çok sayıda kişi katıldı.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2019 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30