17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
ÜNLÜ İTALYAN MARKASI RAPSEL, ARTIK BODRUM’DA
Tarih: 14/05/2018
Kaynak: Kent Haber
ÜNLÜ İTALYAN MARKASI RAPSEL, ARTIK BODRUM’DA
İtalya’nın önde gelen tasarım odaklı mobilya markası Rapsel, İstanbul’daki ilk mağazasından sonra ikinci mağazasını Bodrum’da, Bodrum Mutfak Mobilya bünyesinde hizmete açtı.

Rapsel bayi açılışı için Savra Bodrum'da düzenlenen geceye ünlü tasarımcılar ve iş dünyasından konuklar katıldı. Bodrum Mutfak Mobilya'nın sahibi Mustafa Güneri ise yaz aylarında Rapsel için büyük bir açılış organizasyonu yapacaklarını söyledi.

Rapsel’in İstanbul’daki Caddebostan ve Addresistanbul mağazalarından sonra Bodrum Mutfak Mobilya markası içindeki showroomu, Nisan ayında hizmete girdi. Her biri birbirinden ünlü tasarımcıların imzasını taşıyan Rapsel ev mobilyası koleksiyonu, estetik ve konforu yarattığı mekanlarda buluşturuyor. Modern ve elegan çizgiler taşıyan mobilya koleksiyonu, Bodrum Mutfak Mobilya’nın hizmet anlayışı ile tasarım severlerin beğenisine sunuluyor.

Gecede Kent Haber’e konuşan Rapsel Genel Müdürü Ayşen Uz, Rapsel’in Bodrum’a güzel ve hızlı bir giriş yapacağını belirterek şunları dile getirdi:

“Bodrum bizim için çok önemli. Bizim ürünlerimiz de tasarımı çok nitelikli İtalyan mobilyası. Burada ürünlerimizi seçkin müşterilerle paylaşacağımızı düşünüyoruz. Rapsel 1967’de Milano’da doğan bir marka. Dünyanın en önemli tasarımcıları ile çalışan, Dünyanın en büyük ortak tasarım platformu. Bodrum’da tasarımdan anlayan, vizyoner, entellektüel seviyesi yüksek kitleye beğenecekleri mobilyalar sunmayı planlıyoruz. Bodrum Mutfak ile de bir işbirliğimiz var. Rapsel mağazasını Bodrum Mutfak işbirliği ile açtık. Bodrum Mutfak stratejik partnerimiz” dedi.

Rapsel’in kopyalanamayan, tasarımda çok nitelikli, detayda mükemmelleşen özel üretim mobilyalar yaptığını ifade eden Uz, konuşmasına şöyle devam etti;

“Dünyanın en önemli 80 tasarımcısı ile çalışarak genelde natürel dokulardan yararlanıyor. Natürel mermerler, natürel ahşaplar. Beğenisi yüksek olan insanlar için vazgeçilmez bir marka olacak diye düşünüyoruz. Tasarım meraklısı, evine düşkün, beğenisi yüksek, entelektüel seviyesi yüksek olan herkesi Bodrum Mutfak’a bekliyoruz. Mutlaka Rapsel ürünleri ile tanışın diyoruz” dedi.

1967’de Milano’da ünlü tasarımcı Aldo Provini tarafında kurulan Rapsel, ismini İtalyanca "rappresentanze selezionate" yani "en iyi tasarımların seçkisi" söyleminden alıyor.

Çağdaş tasarım çizgisini, derin malzeme bilgisi ve rafine İtalyan estetik gustosu ile harmanlayan marka, başta Philippe Starck olmak üzere Hariri Hariri, Matteo Thun, Andree Putman, Dante Donegani, Giovanni Lauda, Shiro Kuramata, Adri Hazebroek gibi dünyanın önde gelen çok sayıda tasarımcısına ait ürünlere imza attı.

Tüm dünyada tasarım adına verilen, en önemli çok sayıda ödüllü almaya hak kazanan Rapsel ürünleri, halen New York Modern Sanatlar Müzesi, Milano Prada Müzesi, Philadelphia Sanat Müzesi ve Chicago Mimarlık ve Tasarım Müzelerinde obje olarak sergileniyor.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30