17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
12. BODRUM UÇURTMA FESTİVAL YAPILDI
Tarih: 13/05/2018
Kaynak: Kent Haber
12. BODRUM UÇURTMA FESTİVAL YAPILDI
12. Bodrum Uçurtma Festivali, Ortakent–Yahşi Özel Eğitim Rehabilitasyon Merkezi yararına Gümbet Değirmenler Mevkiinde gerçekleştirildi.

Bodrum Uçurtma Kulübü ve Miyase Karlıova Organizasyon tarafından düzenlenen festivale vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Muğla'nın çeşitli ilçelerinden de katılımcıların yer aldığı festivalde aileler, çocuklarıyla keyifli anlar yaşadı. Yarımada’nın farklı okullarından öğrenciler çeşitli gösteriler sunduğu festivalde yöresel yiyecek ikramları yapıldı. Bazı yiyeceklerin dağıtımı sırasında kısa süreli izdiham yaşandı. Uçurtma yarışmalarında dereceye giren öğrencilere bisiklet hediye edildi.

Festival hakkında Kent Haber’e bilgiler veren organizasyon sorumlusu Miyase Karlıova, şunları söyledi;

“Her yıl olduğu gibi yine bütün Bodrum burada. Çok mutluyuz, hepsine tek tek çok teşekkür ediyoruz. Yine ücretsiz yiyecek, içecek ikramlarımız mevcut. Uçurtma yarışmalarımızda derece alan çocuklarımıza bisiklet hediye edeceğiz. Yılın annesi olarak seçilen 2 engelli çocuk annesi Yeter Özçelik’e bulaşık makinesi hediye edeceğiz. Birazdan da pastamızı keseceğiz. Bugün burada gösterilerimiz, animasyonlarımız, yüz boyamalarımız var. Bir porselen firması bu yıl annelerimize bardak dağıtıyor. Bodrum Belediyesi de annelerimize çiçek dağıtıyor.”

Festivale eşi Cihan Yılmaz ile katılan Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz ise tüm annelerin Anneler Günü’nü kutlayarak “Asıl büyük engel sevgisizliktir, umutsuzluktur. Biz engelli kardeşlerimiz görünce onları kendimize örnek alıyoruz. Onlar maşallah engellerini aşmışlar” diye konuştu.

Konuşmaların ardından pasta kesildi.

Yılın annesi seçilen 2 engelli çocuk annesi Yeter Özçelik’e Bodrum Belediyesi Meclis üyesi Ali Öztürk bulaşık makinesi hediye etti. Ali Öztürk de tüm annelerin Anneler Günü’nü kutlayıp, “Bence engel zihinlerimizde. Bunları kaldırdığımızda hiçbir engelimiz yok” dedi.

Festivalde “Pusula” isimli grup da sahne aldı. Onlarca uçurtmanın havalandığı festival akşam saatlerine kadar devam etti.Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30