17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
KARSANAT'IN TANGO KONSERİ UNUTULMAZ BİR GECE YAŞATTI
Tarih: 12/05/2018
Kaynak: Kent Haber
KARSANAT'IN TANGO KONSERİ UNUTULMAZ BİR GECE YAŞATTI
Karsanat'ın kuruluşundan bu yana ilk kez farklı bir konseptle verdiği konser, gün batımındaki harika atmosfer ile birleşince izleyicilere unutulmaz bir gece yaşattı.

Karya Kültür ve Sanat Derneği'nin (Karsanat), Yaza Merhaba Tango Konseri'ne, Ortakent Sahili’nde bulunan Kefi Beach ev sahipliği yaptı. Çimler üzerine atılan minderler, bistrolar, sandalyelerle düzenlenen konser alanını sanat severler doldurdu. Konser öncesi hoş geldiniz konuşması yapan dernek yetkilisi Rezzan Şebin etkinliğe verdiği desteklerden dolayı Kefi Beach'e teşekkür etti.

1900'LÜ YILLARDAN GÜNÜMÜZE TANGOLAR...

Opera sanatçısı mezzosoprano Esen Demirci'nin seslendirdiği 17 tango parçası izleyenleri büyülerken, İstanbul'dan davet edilen, 2016 yılından bu yana tango hocalığı yapan, 2012 yılında Arjantin'de Tango Salon Dünya Yarışması'nda finale kalan ilk ve tek Türk dansçısı Buket Akdol ve Bodrumlu Özdemir Demirci çifti sıklıkla tango dansları ile görsel olarak da izleyenleri hayran bıraaktı. "Bravo" ifadeleri ve alkışlarla sanatçılarına takdir duygularını aktaran sanatseverler, konser bitiminde dernek yetkililerine ve sanatçılara kendilerine böyle bir gece yaşattıkları için teşekkür ettiler.

Arjantinli Bandoneonist Gustavo Battistessa da konsere ayrı bir renk katarken, Piyanist Yonca Dinçer ve Keman sanatçısı Fatih Evcil'in tınıları kulakların pasını silerek, hafızalara yer etti. Müzisyenler Kurt Weill’ın “Youkali” adlı Havana stilinde bestelenmiş tangosunda anlattığı “Varolmayan Ada”sından, Piazzola’nın geleneksel tangodan nuevo tangoya geçişinin sembolü olan Libertango’suna; The Pajama Game müzikalinin flamenko izlerini barındıran keskin ritmleriyle ünlü Hernando’s Hideaway sahnesinden, 1930’lu yıllardan başlayarak tüm dünyayı kasıp kavuran duygu ve tutku dolu klasik Arjantin Tangoları’na uzanan bir repertuvar sunarken, Solist Esen Demirci son iki Türkçe sözlü tango parçasını seslendirmeden önce, tango yapmak isteyen izleyicileri de piste davet etti. Çiftlerin dansları da konsere ayrı bir renk kattı.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30