17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
BU PAZAR UÇURTMA FESTİVALİ VAR
Tarih: 11/05/2018
Kaynak: Kent Haber
BU PAZAR UÇURTMA FESTİVALİ VAR
12. Bodrum Uçurtma Festivali bu yıl da 13 Mayıs Pazar günü, her yıl olduğu gibi Gümbet Değirmenler Mevkiinde yapılacak.

Bodrum Belediyesi destekleri, Bodrum Uçurtma Kulübü ve Miyase Karlıova Organizasyon tarafından Ortakent – Yahşi Özel Eğitim Rehabilitasyon Merkezi yararına göklere yükselecek binlerce uçurtma "Engelsiz Eğitim" diyerek farkındalık sağlayacak. Festivalden sağlanan gelir tamamen okulun ihtiyaçlarını karşılamak için harcanacak. Festivalde “Pusula” isimli grup sahne alacak.

Festival hakkında bilgiler aktaran Miyase Karlıova, “12 senedir göklere uçurtmalarla farkındalık yazıyoruz ve bu beni çok gururlandırıyor. Ama en önemlisi de Bodrum halkı benden daha fazla festivaline sahip çıkıp "Engelsiz Bodrum" için beni motive etmesi. İşte gerçek farkındalık bu. Binlerce uçurtma gökyüzünde süzülürken yapılan yarışmalarda derece alan çocuklara bisiklet hediye edilecek. Bunun yanı sıra bu yıl çocuklar için dev şişme oyuncaklardan, palyaçolardan, akrobatlardan ve maskotlardan oluşan muhteşem bir organizasyon gerçekleşecek. Yılın annesine ve annelere çeşitli firmalardan gelen hediyeler sunulacak” diye konuştu.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2019 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30