17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
TÜRKBÜKÜ'NDE GERGİN SAATLER!..
Tarih: 09/05/2018
Kaynak: Kent Haber
TÜRKBÜKÜ'NDE GERGİN SAATLER!..
Bodrum Belediyesi Türkbükü Sahili’nde, turizm sezonu başında düzenleme çalışması başlattı. Son hazırlıklarını yapıp işletmelerini açan esnaf ise belediye ekiplerinin sezona bu kadar kısa bir süre kala çalışma başlatmasına tepki gösterip, kepçelerin önüne geçerek çalışmaları engellemeye çalıştı. Yaşanan durumunu ardından bölgeye jandarma ve zabıta ekipleri geldi.

Bodrum Belediyesince Türkbükü Sahili’nde düzenleme çalışmaları başlatıldı. Yaya yolu ve kaldırım düzenleme çalışmalarının bu mevsimde başlanmasına öfkelenen esnaf, duruma tepki gösterdi. Araçlarla yolu kapatan esnaf ve halk, kepçelerin çalışmasına izin vermedi. Bu esnada esnaf ile çalışmayı yürüten firmanın personeli arasında da tartışmalar yaşandı. İhbar üzerine bölgeye jandarma ve zabıta ekipleri sevk edildi.

Türkbükü’nde yaşamını sürdüren Ali Özer isimli bir vatandaş, Kent Haber’e yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Belediye bu mevsimde sahil düzenlemesine başlayacak. Halk ve esnaf karşı karşıya geldi. Buranın sahili zaten birkaç yıl önce yapılmıştı, kaldırım döşendi. Bu yolun tekrar ihale edilip bu mevsimde çalışma başlatılması doğru değil. Mayısın ortasında böyle bir çalışmaya başlanır mı? Her taraf toz toprak olacak, esnafı zor durumda bırakacaklar. 20 günde bitireceğiz diye taahhüt ediyorlar ama iki ay sürer. Tepki gösteren esnafla çalışmayı yürütenler arasında ağız dalaşı oldu. Esnaf kepçenin önünde durdu. Jandarma geldi ama belediyeden kimse yok, zabıta göndermişler” dedi.

Jandarmanın araya girmesi sonrası düzenleme çalışmasına yeniden başlandı.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum
ersan ferah
10/05/2018
YAZIK AYIP GÜNAH!
Her yer inşaat toz duman dozer. Yaz ayı gelmiş insanlar denize giriyor esnaf az bir nefes almış pat çevre düzenlemesi adı altında ihale usulü bilmediğimiz onlarca işler. YAZIKTIR GÜNAHTIR.Esnafın ayağına sıkıyorsunuz. Denizi kirletiyorsunuz. Nefes aldırmıyorsunuz Kocadon. BÖYLE YÖNETiM OLMAZ. OLMAMALI. Çok insanı kaybettin insanların ekmeği ile oynuyorsun. AYIPTIR.
sevım
10/05/2018
bravo
belediye resmen insanların aklıyla dalga gecıyor

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2019 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30