17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
FRANSA’DA BODRUM RÜZGARI...
Tarih: 09/05/2018
Kaynak: Kent Haber
FRANSA’DA BODRUM RÜZGARI...
Bodrum'u en çarpıcı görüntüleri ile tanıtan 'Mavi Bodrum' filmi, Fransa’da seçkin bir topluluk ve gazetecilerin katıldığı gecede gösterildi.

Dünyanın En Güzel Koyları Birliği'nin Fransa’nın Vannes ve La Baule kentlerinde yapılan kongresinde birliğin geçmiş dönem başkanı ve yönetim kurulu üyesi turizmci Galip Gür, Bodrum'u anlattı. Her iki kentte de çok sayıda delege ve gazetecinin katılımı ile gerçekleştirilen organizasyonda Bodrum Belediyesi'nin hazırlattığı Mavi Bodrum filmi dev ekranda gösterildi.

Uluslararası kongre ile ilgili bilgi veren Galip Gür “Bu yıl dünyanın en güzel koyları birliğinin 20’nci kuruluş yılını, birliğin Fransa’da bulunan merkezi Vannes kentinde büyük bir coşkuyla kutladık. Kutlamalara diğer bir üyemiz La Baule kentinde devam ettik. Bu kutlamalar sırasında her iki kentte Bodrum belediyesinin hazırlattığı Mavi Bodrum tanıtım filmini seçkin bir topluluk ve basın önünde gösterme imkanı bulduğum için çok mutluyum. Filmi herkes nefesini tutarak seyretti ve sonunda büyük bir alkış aldı. Filme katkıda bulunan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

İKİ ÜYE DAHA KABUL EDİLDİ

Kongrenin sonunda İsrail’den Eliat ve Japonya’dan Kujukushima koyları birliğe kabul edildi. Böylece birliğin üye sayısı 26 ülkeden, toplam 44 koya ulaşmış oldu.

Kuruluşundan bu yana Türkiye’den tek üye olarak birlikte yer alan Bodrum'u temsil eden Bodrumlu turizmci Galip Gür; 2012-2015 yıllarında birliğin dünya başkanlığını yaptı. Gür, halen Dünyanın En Güzel Koyları Birliği'nin yönetim kurulu üyeliğini sürdürüyor.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2019 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30