17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
DİKKAT, 12 MAYIS SON TARİH!..
Tarih: 08/05/2018
Kaynak: Kent Haber
DİKKAT, 12 MAYIS SON TARİH!..
24 Haziran Seçimleri’nde oy kullanacakları yeri değiştirmek isteyenler adres değişikliği yapmak için İlçe Nüfus Müdürlüklerine akın etti. İşlemler için son tarih ise 12 Mayıs Cumartesi günü.

Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri dolayısıyla vatandaşların iş ve işlemlerinin yürütülebilmesi için il ve ilçe nüfus müdürlükleri hafta sonu da hizmet verdi. Bodrum İlçe Nüfus Müdürlüğü’nde de adres değişikliği yoğunluğu yaşanıyor. Vatandaşlar sabah saatlerinden itibaren müdürlük önünde uzun kuyruklar oluşturuyor.

İlçe Nüfus Müdürü Ahmet Güner, konu ile ilgili Kent Haber’e yaptığı açıklamada şunları dile getirdi:

“Seçimlerde oy kullanacak vatandaşlarımızın adres değişikliği ile ilgili bir yoğunluğumuz var. İkameti burada olmayıp 24 Haziran tarihinde Bodrum’da olacak vatandaşlarımızın oy kullanabilmesi için adres değişikliği gerekiyor. Onun yoğunluğu var. Bir de diğer ilçelerden de müdürlüğümüze beyanda bulunanlar var. Yazın tatilde burada olacak seçmenler YSK’nın 140 No’lu genelgesinde istenen belgelerle birlikte, başka ilçe nüfus müdürlüklerinden de müracaat edebilirler. O müracaatlar sistem üzerinden bize geldikten sonra biz onların tescillerini yapıp oy kullanabilmeleri için YSK’ya gönderiyoruz” dedi.

Başvurular için son tarihin 12 Mayıs Cumartesi Günü olduğunu hatırlatan Güner, “Şu ana kadar binlerce kişiye işlem yaptık. 12 Mayıs’a kadar bu yoğunluk devam eder” diye konuştu.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2019 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30