17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
FİLARMONİ ORKESTRASI KONSER VERDİ
Tarih: 08/05/2018
Kaynak: Kent Haber
FİLARMONİ ORKESTRASI KONSER VERDİ
Bodrum Filarmoni Orkestrası, Bodrum Marmara Koleji’nde bir konser verdi.

Şef Nadi Atasoy'un öncülüğünde Bodrum Kent Konseyi Müzik Çalışma Grubunun ve Bodrum filarmoni derneğinin desteği ile kurulan Bodrum Filarmoni Orkestrası, konser verdi. Kurucu Nadi Atasoy, Gizem Yılgın, Ilgın Kalın, Amra Sağbaş ve Özgür Can Özbayer’in sahne aldığı konserde Mozart obualı kuartet, piyano eşlikli flüt solo, çello solo ve keman solo eserler yer aldı.

Konser öncesinde bir konuşma yapan Nadi Atasoy şunları söyledi;

“Geçtiğimiz yıl Şubat ayından kuruluş konserimizi gerçekleştirdik. Kuruluş konserimizi yapmadan önce de Dünyanın her yerinde konser yapabilecek nitelikte sanatçıları bir araya getirmek üzere bir sınav açıp, çok değerli 20 kadar sanatçıyı belirledik. Ancak bir filarmoni orkestrasının hayatta kalması ve devam etmesi kolay değil. Finansman olmadan bir filarmoni orkestrasının ayakta durması çok zor. Bizim bu orkestrayı ayakta tutabilmemiz için bir çok çalışmamız var. Bunların içinde sponsor arayışları ön planda. Ama en çok önemsediğimiz Avrupa Birliği projeleri üretmek. Yurtdışı partnerimizle beraber Avrupa Birliği ülkelerinde en azında ayda bir konser yapıp Türkiye’nin yurtdışında tanıtımını hedefleyeceğiz. Bunun projeleri şu anda çalışılıyor. Bir taraftan bunlara çalışırken diğer taraftan da daha küçük kadrolu konserlerimizle sahnede kalmayı hedefliyoruz. Bunun daha doğru bir yol olduğunu düşünüyoruz. Fakat zaman zaman da büyük orkestrayla karşınıza çıkacağız” diye konuştu.

Konser, yaklaşık 2 saat sürdü.

Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2019 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30